Vay Başıma Gelenler

4,13

( 6 kişi yorum yaptı )

Vay Başıma Gelenler

Sinema Filmi

2013

Her genç gibi zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından “yırtma” hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda para kokusu aldıkları Bergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar. İkisi de hayta, bir baltaya sap olamamış tipler olmasına rağmen, Murat, arkadaşından daha öte, bir de kötü alışkanlığa sahiptir. Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankâr bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır. Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını Murat’la birlikte kara kara düşünmektedir. İki genç, bir taraftan çakma işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışları nda tüyo verip kupon doldurmaya kadar birçok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır. Hiç hesapta olmayan dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat,zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir.

Künye

Yönetmen Semra Dündar
Senaryo
Yapımcı Kemal Öğün
Müzik Hüsnü Şenlendirici
Görüntü Yönetmeni Tayfun Çetindağ
Vizyona Giriş Tarihi 04 Ekim 2013
Süre 100 dk
Tür Duygusal, Komedi, Macera

Ekip

Danışman Latif Akgedik (Cast Danışmanı)
Kurgu İlyas Uygur (Kurgu)
Kostüm Tasarım Esengül Sezgin (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Hakan Altut (Basın Danışmanı)
Hakan Altut (Basın Danışmanı)
Yönetmen Ekibi Burak Yırtar (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Batuhan Akdoğan (Kamera Asistanı)
Hasan Bölük (1. Kamera Asistanı)
Halil Uzun (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Osman Yıldız (Film Baskı)
Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Kubilay Birkan Çapur (Post-Prodüksiyon Asistanı)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Sanat Ekibi Şeyma Büşra Ertop (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Filiz Özgül (Makyaj)
Yılmaz Çakmak (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Ömer Yıldız (Ses Tasarım)

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Kült Film Yapım (Yapım)
Hasılat 1.897.479,0 TL
Toplam İzleyici 201.220
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (6)

ElBLanKo2nd avatar ElBLanKo2nd 03 Şubat 2017 13:07:24

5

Filmin belli bir akışı yok. Senaryo bakımından o kadar vasat ki kadro bile kurtaramamış. Bir de filmde İslam Dini ile dalga geçilmektedir. Oda yetmezmiş gibi bir de filmin bir çok yerinde yönetmenin arkadan gelen sesleri duyuluyor. Gerçekten vasat al tı bir yapım.

ElBLanKo avatar ElBLanKo 02 Şubat 2017 10:18:14

5

Filmin belli bir akışı yok. Senaryo bakımından o kadar vasat ki kadro bile kurtaramamış. Bir de filmde İslam Dini ile dalga geçilmektedir. Oda yetmezmiş gibi bir de filmin bir çok yerinde yönetmenin arkadan gelen sesleri duyuluyor. Gerçekten vasat al tı bir yapım.

mansur34 avatar mansur34 22 Temmuz 2016 13:05:25

4

Film baştan sona klişe bir hikaye ye sahip iki arkadaş borç batağında bu durumdan kurtulmaya çalışırken eski bir define haritası olduğunu öğreniyorlar murat ve arkadaşı metin istanbul dan izmir bergama ya geliyorlar filmin ilk bölümü komedi macera ik en 2.bölümü aşk hikayesine dönüyor yerli yersiz küfürler filme epey zarar vermiş hüsnü şenlendirici klarnete küsmüş muratı metin keçeci kendi adıyla oynuyor bari meslek ve isimler farklı olsaydı ayrıca 111 dakika filme epey uzun olmuş 90 dakika yeterdi kısaca vasat bir komedi son olarak filmi ünlü oyuncuları için izleyeceklere filmde aşırı küfürlü sahneler olduğundan dolayı ailecek izlenecek bir film olmadığını da önceden söyleyeyim.

baran34 avatar baran34 30 Ekim 2013 18:09:15

2

3,sınıf bir komedi. Zurnacıyı pardon klarnetçiyi başrol oyuncusu yapıp argo küfürlerle senaryoyu harmanlayıp biz izleyiciye sunma erdemini ! gösteren senarist ve yapımcıya bize çektirdikleri ezanın aynısını dilerim. Nedense son 1, 2 aydır çıkan Tür k filmleri balçık dibinden çıkamıyor. Ama yinede arz talep meselesi. Bu tarz filmlerin sevenleride var.

Burak67 avatar Burak67 15 Ekim 2013 19:04:25

Filmi beğendim. Hüsnü Şenlendirici ve Metin Keçeci bu filmde adeta Zeki ile Metin olmuşlar. Ama yine de eski filmlerin yerini hiçbirşey tutamaz.

gururalp avatar gururalp 05 Ekim 2013 14:33:07

4

çok küfürlü bir film ayrıca sinema filminden çok dizi havasında

Yandex.Metrica