Meraklı Köfteci

Yorumlar

enigmacuture avatar enigmacuture 26 Ekim 2018 04:56:48

10

Zühtü nun Fatma'yız sozde kesmek icin bıçak biledigi sahne ve maydonoz fobisi ile aklimda kalan film. Gerçek safkan bir komedi filmi cok ama cok basarili.

Miro_Mardin avatar Miro_Mardin 08 Aralık 2017 02:38:04

10

Bazı mecralarda Kemal sunal'ın en kötü filmi diye lanse edilen bana göre Natuk baytan ekolü filmlerle beraber Kemal sunal'ın en iyi filmlerindendir.İnsanlar bir şeyi anlamıyor ; Absürt komedi de mantık aranmaz.Bu filmlerde ; toplumsal eleştiri ve pol itik göndermeler olsa bile asla gözünüze sokmaz,eğlenceliktir.70'li yıllar ; Sağ,sol çatışmasının nirvanaya ulaştığı,Siyasi cinayetlerin sokak aralarına taştığı,Ambargo ile birlikte ekonominin dip yaptığı yıllardır.Tüp kuyruğu,yağ kuyruğu,işsizlik halk zaten bunaltmıştır dramın tillahını yaşamaktadır işte Absürt komedi filmleride burda devreye girer ve tereciye tere satmak yerine onları gerçek karanlık dünya'larından alıp güldürüsü bol sürreal bir evrene götürür.


Filme dönersek ; senaryo güzel,oyunculuklar mükemmel,Yapım ekibi şahane,Müzikleri enfes Ergin orbey çok iyi bir iş çıkarmış.Filmin tek kusuru Fatma'nın göze batan bıyıkları :) başkada kusuru yok.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 05 Kasım 2016 21:20:13

10

güzel bir kemal sunal klasiği. tavuk seversin sen repliği unutulmaz. sahnede çok hoştu. amcası zühtü ye fırçayı basıyor , yengesi sofrayı topla diyor, gelin bulaşığı bana bırakma diyor oğlan işe gitmeden arabamıda yıka diyor bi şevket abi insan gibi afiyet olsun diyor sofradan kalkarken. ondan sonra otelcinin büyük büyük köfteler yiyip çivi numarası yapması ilerleyen sahnelerde kemal abinin kasten köftelere çivi sokup ona yedirmesi ve köftede çivi bulana gazoz bedava demesi çok komikti. çok sinsi akrabaları var zühtü abimizin bu filmde. miras için onu öldürmeye bile kalkıyorlar. suavi sualpin 2 güzel senaryolu kemal sunal filmi var biri sahte kabadayı diğeri bu. bence bu sahte kabadayı filminden daha iyi ikisinide 10 üzerinden 10 verdim amma meraklı köfteci beni çok sardı. allah rahmet eylesin ihsan yüce ve ali şen de çok büyük oyunculardı.

performer avatar performer 30 Ağustos 2016 20:23:16

8

diğer kemal sunal filmlerinden farklı ama güzel bir film...

sinemaagresif avatar sinemaagresif 07 Mart 2016 15:14:07

9

Suavi Sualp'in en güzel eserlerinden biri. Çok güzel bi komedi filmi. Verdiği mesajlar çok açık. Akrabaların nasıl akrep, insanların nasıl menfaatçi olduğunu , saftiriklerin ise nasıl ezildiğini komediyle ortaya koymuş başarılı bir filmdir. Filmin o yuncuları da birbirinden şahane. Bıçak horonu oynayan Tevfik Şen, Yusuf Çetin , İhsan Bayraktar ve diğerleri yılların horon ustasıymış gibi çok başarılı oynuyorlar. Kemal abiye zaten diyecek bi şey yok. Rolünü oynamamış adeta yaşamış gibi canlandırıyor yine. Ali Şen ve İhsan Yüce'de çok başarılı. İhsan beyi Öztürk Serengil'in meşhur sesi Mücap Ofluoğlu karadeniz şivesiyle çok güzel seslendirmiş.

sholay 14 Ağustos 2015 19:34:45

Bence rahmetlinin altin yiliydi. Bu senedeki oynadigi filmlere bakarsak hepsi harika filmler.

Yandex.Metrica