Godzilla

5,50

( 4 kişi yorum yaptı )

Godzilla

(Godzilla )

Sinema Filmi

2014

Radyoaktif taşıyan devasa büyüklükteki Godzilla adlı canavar insanoğlunun ona yaptıklarının hesabını sormak için geri dönüyor. Ancak insanoğlu da direnecektir...

Başrollerde Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Ken Watanabe, Juliette Binoche, Sally Hawkins ve David Strathairn var. Yönetmen koltuğunda ise 2010 yapımı Monsters filminden tanıdığımız Gareth Edwards oturuyor.

Filmin sloganı: "Dünyanın sonu, Godzilla'nın başlangıcı.

Künye

Yönetmen Gareth Edwards
Senaryo ,
Yapımcı Jon Jashni , Yoshimitsu Banno , Patricia Whitcher , Martin Cohen
Müzik Alexandre Desplat
Görüntü Yönetmeni Seamus McGarvey
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 16 Mayıs 2014
Süre 123 dk
Tür 3D, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Ülke ABD

Oynayanlar

Aaron Taylor-Johnson Aaron Taylor-Johnson Ford
Bryan Cranston Bryan Cranston Joe Brody
Elizabeth Olsen Elizabeth Olsen Ellen Brody
Juliette Binoche Juliette Binoche Ford'un Annesi
Ken Watanabe Ken Watanabe
David Strathairn David Strathairn
CJ Adams CJ Adams
Ken Yamamura Ken Yamamura Takashi
Primo Allon Primo Allon
Eric Keenleyside Eric Keenleyside Boyd
James Pizzinato James Pizzinato
Jared Keeso Jared Keeso
Patrick Sabongui Patrick Sabongui
Victor Rasuk Victor Rasuk Tre Morales
Richard T. Jones Richard T. Jones Russell Hampton
Sally Hawkins Sally Hawkins Vivienne Graham
Anthony Konechny Thach
Ali Aydoğan Ali Aydoğan CJ Adams Seslendirmesi
Barış Özgenç Barış Özgenç Victor Rasuk Seslendirmesi
Cüneyt Cakova Cüneyt Cakova Brian Markinson Seslendirmesi
Brian Markinson Brian Markinson
Zeynep Özden Ayyıldız Zeynep Özden Ayyıldız Sally Hawkins Seslendirmesi
Sefa Zengin Sefa Zengin David Strathairn Seslendirmesi
Ali Ekber Diribaş Ali Ekber Diribaş Ken Watanabe Seslendirmesi
Gülen Karaman Gülen Karaman Juliette Binoche Seslendirmesi
Aysun Topar Aysun Topar Elizabeth Olsen Seslendirmesi
Cem Emüler Cem Emüler Bryan Cranston Seslendirmesi
Volkan Severcan Volkan Severcan Aaron Taylor Johnson Seslendirmesi
Oğuz Özoğul Oğuz Özoğul Patrick Sabongui Seslendirmesi

Ekip

Seslendirme Bora Severcan (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 3.117.212,0 TL
Toplam İzleyici 270.226
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar (4)

baran34 avatar baran34 18 Ekim 2015 14:20:22

5

Bizde ki Vangölü canavarı neyse Japonya'da Godzilla aynı şey. Bu türlü kurmaca hikayeler bundan 30 ya da 40 yıl önce çekilseydi aaa! ya da uuu! nidaları ile karşılanabilirdi. Ama günümüzde böyle eskimiş canavar hikayesi, yapımı 1-0 geriden başlatıy or ve izleyici haklı olarak sıkılıyor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmasına rağmen hatta Bryan Carnston'un usta işi oyunculuğuna rağmen emekler heba oluyor. Yine de sayısız defa remake olarak çekilen bu sevimli! canavar gişelerde yapımcıların yüzünü güldürüyor. 160 milyon $ bütçe ayrılan film 550 milyon $ hasılat elde etmiş. Aaron Johnson'a gelirsek; İngiliz oyuncu son zamanlarda dev bütçeli filmlerde başrol oynamaya başladı. Zamanında yüzünün güzelliği nedeniyle oynayan oyuncu sanırım yapımcıların ona oyunculuğunun vasat olduğunu en azından vücudunu geliştirip vurdulu-kırdılı rollerde oynatılması yönündeki telkinler itibarı ile kaslı bir bünyeye sahip olmuş. Zaten A:Age of Ultron filminde gayet iyi geliştirmiş bu yönde kendini.
Konusu bilindik olan filmi efektleri ve aksiyonları sevenlere tavsiye ederim. Fakat mantık hatalarından huylananlar izlememeli.

black_eagle_09 avatar black_eagle_09 30 Kasım 2014 01:03:24

2

Verdiğim paraya acıdığım filmlerden. Beklentim yoktu sinemaya giderken ancak bu kadar da berbat olmaması gerekir senaryonun. Canavar filmi mi, kıyamet filmi mi belirsiz. 98 yapımı olan çok iyiydi bence. Aklımda kalan tek replik hatta sahne bile yok.

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 18:23:30

3

Japonların ikinci dünya savaşı sonrası atom bombalarının yarattığı travmayla sinemalarını yönlendiren unsurlardan biri olan Godzilla, 1998 yılında American Emperizminin binicik savunucusu Roland Emmerich elinde abartılı ama eğlenceli bir filmle Holly woodla tanıştı.Gişede tatmin edici rakamlara ulaşsada genel olarak başarısız bulundu, bu güne kadarda yeni bir Godzilla filmi yapmaya cesaret eden olmamıştı.Bağımsız bilimkurgu filmi Monsters’la hak etmediği bir saygı kazanan genç yönetmen Gareth Edwards Hollywooda büyük bütçeli filmle girmeye hak kazandıki devam filminin yolda olmasıyla yapımcılara göre fırsatını iyi değerlendirdiğini söylemek mümkün.Filmimize gelirsek bir canavar filminden daha çok klasik kıyamet filmi edasıyla başlayıp, yeni altın çocuk J.J. Abramsın Canavar filminden esintilerle devam etti, tabi araya kahraman amerikan askerlerini ve olmazsa olmazı kutsal aile değerlerini katıp klişe yumağına çevrimeyide eksik etmedi.En başta ilgi çekici olması gereken canavarlar metal yığınlara benziyor hiç gerçekçi görünmüyorlar, hele olayları bilime uygulamaya çalıştıklarında iyice saçmalayıp tüm eseri bir çöpe döndürdüler.Radyasyonla beslenen canavar tuhaflığına, 400 metre kanat çapı olan bir canlının tek bir toz kaldırmadan uçmasına(şimdiye kadar görülmemiş kasırgalar, fırtınalar oluşturur), binlerce yıldır görünmeyen bir canavarın avlanmak için çıkmasına kadar saçmalıklardan bir dağ oluşturdular.Hele yönetmenin kamerayı tuhaf şekilde kullanıp ben neyi ne kadar istiyorsam gösteririrm derdine düşmeside resmen tüy dikti.

Haqan avatar Haqan 25 Ağustos 2014 00:33:25

Uzak durulması gereken bir tür ve türünün de kötü bir örneği

Yandex.Metrica