Malkoçoğlu

9,04

( 18 kişi yorum yaptı )

Malkoçoğlu

Sinema Filmi

1966

Sırp Kralının ölümünden sonra oğulları arasında çıkan taht kavgasına son vermek isteyen Fatih Sultan Mehmet bu iş için Akıncı beyi Malkoçoğlu Ali Beyi görevlendirir.Ancak Sad.Mehmet Paşa,İshak Paşa ve Beluşi gibi içten hainler Prens Greguvar yerine Hain,zalim ve gaddar müslüman türk düşmanı olan prens Lazarın başa geçmesi için çalışmalara başlamışlardır..Malkoçoğlu ve arkadaşı Ejderi büyük bir mücadele beklemektedir...Sonradan gördüğü büyük ilgi üzerine seriye dönüşecek Malkoçoğlunun ilk filmi..İzlemeye değer bir tarihi yapım...Nedim Yıldız.

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Fuat İmer (Yapım Sorumlusu)
Turhan Emli (Yapım Amiri)
Yılmaz Koreli (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Remzi Jöntürk (Yardımcı Yönetmen)
Mehmet Aydın (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Nejat Özemre (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Ali Berkan (Negatif Kurgu)
Tanaş Petridis (Laboratuar)
Sedat Tuncel (Laboratuar)
Recai Karataş (Laboratuar)
Işık Ekibi Mehmet Ziya (Işık Ekibi)
Cengiz Batuhan (Işık Ekibi)
Sanat Ekibi Fethi İnan (Kostüm Sorumlusu)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Mühendisi)
Arif Özalp (Senkron)

Firmalar

Duru Film (Yapım)
Acar Film (FİLM HAZIRLIK)
Acar Film (SESLENDİRME)

Son Yorumlar (18)

fahri.07 avatar fahri.07 13 Haziran 2013 15:08:09

güzel filmdi cüneyt arkını şöhretine kavuşturan film

dogankoseoglu avatar dogankoseoglu 09 Ağustos 2012 19:45:28

küçükken ne kadar da hoşuma giderdi dövüş sahneleri ama büyüdükçe tam bir komedi olduğunu anlıyorum ama yinede izliyorum.

benimsinema avatar benimsinema 20 Şubat 2012 21:35:02

6

malkocoglunun ilk serisi. sanirim ilk oldugu icin okadarda akici degil, amotörlük var gibi. semih sergen basarili ve selma da güzelmis...

ozkaracam avatar ozkaracam 11 Ocak 2011 23:38:01

8

Malkoçoğlu'nun çizeri merhum Ayhan Başoğlu'nun diğer çizerlerimizden farklı bir iddiası vardı. Kahramanı, gerçek bir kişiye dayanıyordu: Malkoçoğlu Ali Bey. Ali Bey, ünlü akıncı beyi Malkoçoğlu Bali Bey'in oğluydu. Tarihler onun Yavuz Sultan Selim'in çocukluk arkadaşı olduğunu, 1514'de Çaldıran Savaşı'nda ağabeyi Tur Ali Bey'le birlikte şehit düştüğünü yazar. Serinin son filmi Malkoçoğlu Kurtbey'de de bu tarihsel gerçekliğe uyulmuştur. Tabii filmler, birebir çizgi maceraların uyarlaması olmadı. Başoğlu'nun Malkoçoğlu'su, Fatih Sultan Mehmet'in son dönemleri ve 2. Bayezid dönemlerinde yaşayan bir Osmanlı akıncısı ve casusuydu. Yaşadığı olayların çetinliği yanında, hiç eksilmeyen bir mizah duygusu, şakacılığı vardı. İlk filmlerde kısmen bu karaktere uyuldu, sidekick'i Ejder (Yılmaz Köksal) de yanında yer aldı. Serinin sonu olan Ölüm Fedaileri filminde ise, Malkoçoğlu artık tamamen Cüneyt'leşmiştir. Karaoğlan'dan sonraki ikinci çizgi roman uyarlamasıydı; diğer pek çok uyarlamanın yolunu açtığı gibi, Cüneyt Arkın'ı da tarihsel avantür filmlarin aranılan oyuncusu haline getirdi.           

B a r b a r o S avatar B a r b a r o S 20 Eylül 2010 16:29:09

10

siyah beyaz bir film serinin ilk filmi... Cüneyt ARKIN çok başarılı. ayrıca filmde duayen oyunculardan Semih Sergen'de rol alıyor. mutlaka izlenmeli...

torkiş 19 Eylül 2009 20:35:09

10

Malkoçoğlu serisinin ilk filmi ve harika bir film.Cüneyt Arkın filmde tam anlamıyla döktürmüş...

Yandex.Metrica