Cimri İle Cömert

9,60

( 0 kişi yorum yaptı )

Cimri İle Cömert

TV Filmi

2013

Filmde, balığın karnından çıkan eşsiz incinin bir kasaba halkının duygularını nasıl değiştirdiği anlatılıyor. Zıt karakterde iki kardeşin eşsiz inci için kavgaları ve ibretli sonu işleniyor. Eli açıklık ve yardımlaşma övülürken, hasislik ve cimrilik yeriliyor.

Harun ve Cemal zıt karakterde iki kardeştir. Harun ne kadar cömert ve eli açıksa, Balıkçı Cemal de o kadar cimri ve eli sıkıdır. Pintiliğinden doktor olacak oğlu Ali'yi üniversiteye göndermez. Ali kıt kanaat geçinen amcası Harun ve yengesi Asiye’nin gönderdikleriyle son sınıfa gelebilmiştir. Asiye, Ali'ye çok düşkündür. Yıllar önce kaybettiği oğlu Mehmet'in yerine koymaktadır onu.
Ali birikmiş borçlarını ödeyebilirse mezun olabilecek ve memleketine dönecektir. Harun ve Asiye son çare olarak Pinti Cemal'in kapısını çal arlar. Cemal para vermeye yanaşmaz. Harun yalvarır. Pinti Cemal bir kaç kasa balığı satıp parasını oğluna göndermelerini önerir. Ceml, kardeşini kandırmış, bozuk balıkları yutturmuştur.
Gel gelelim çöpe gidecek balıklardan birinin karnından eşsiz güzellikte büyük bir inci çıkar. Harun ve Asiye, en çaresiz zamanlarında yüzlerini güldüren bu sürprizi Ali’nin kısmeti sayarlar. İnciye paha biçilememektedir. Cemal balıkları kendisinin Harun'a verdiğini ve incinin kendi malı olduğunu düşünmektedir. Hırsızlıkla suçladığı kardeşi Harun'u hapse attırır. Ali'ye para göndermek artık Asiye'nin görevidir. Gece gündüz çalışacaktır.
Asiye, Ali'nin ihtiyacı olan parayı göndermeyi başardığında artık gözleri görmemektedir...


Çekimleri Kastamonu'da yapıldı

Künye

Yönetmen Nazif Tunç
Senaryo ,
Yapımcı Arif Hakverdi , Nazif Tunç
Müzik Gündoğar
Görüntü Yönetmeni Turgay Aksoy 2
Eser ,
Ülke Türkiye

Ekip

Kostüm Tasarım Tülin Beceren (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Emre Karataş (Yardımcı Yönetmen)
Begül Şen (Yönetmen Yardımcısı)
Ömer Miraç Tunç (1. Yönetmen Yardımcısı)
Savaş Hamarat (2. Yönetmen Yardımcısı)
Işık Ekibi İsmail Akhan (Işık Şefi)

Firmalar

Halk Film (Yapım)
Kanal 7 (Yayıncı)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica