Aşk Kırmızı

Yorumlar

Adaliadam 25 Eylül 2017 23:22:46

Bu senaryoları bi geçsek artık, nurgül yeşilçay gibi bi isim en azından biraz kalitesine uygun filmler seçse. Daha iyi işlerde izlemek isterim. Seçici ol lütfen...

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 19 Mart 2015 19:52:29

5

Klişe bir konu bir adam iki kadın hikayesi film daha çok televizyon dizisi şeklinde ilerliyor hikayesi inandırıcı değil nurgül yeşilçay iyi oynamış ama nazlıgül adı nurgül adından oluşmuş gibi başka bir isimmi bulamamış sevgili osman sınav anlamadım osman sınavı severim ama bu filimden önce epey dizi yönettiği için filimde dizi havası hakimdi filmin kurgusu bir düşüp yükseliyor filmin temposu çok düşük çok tutuk nurgül yeşilçay ın iyiperformansı dışında teoman kumbarcıbaşıda şahin rolünde iyiydi inandırıcıydı bu tarz çok insan gördüm ayrıca ezgi asaroğluda elinden geleni yapmış iyi sayılır ama başrol tayanç apaydın abartılı oynamış sanki zorla oynuyor gibiydi aklı başka bir şeydeymiş bu filimde ne işi varmış gibiydi ben öyle hissettim burak sergen kötü adam rolünde iyiydi diğer oyuncular öylesine vardı gereksiz uzundu filim 105 dakika yerine 90 dakika olsa daha iyi olabilirdi mehmet erdemi severim ama ikide bir onun filim içinde şarkı söylemesinin filme hiç bir katkısı yok ve gereksiz öpüşme sevişme sahneleri çok uzun tutulmuş bence osman sınavın en vasat filmi bilmediği sularda yüzmüş malesef filmi hiç beğenmedim filmi izleyeceklere filimde +18 sahnelerin olduğunu önceden söyleyeyim aile ortamında izlenecek bir film değil sadece popüler oyuncularının hatrına izlenebilecek vasat bir film.

BARUTGXG avatar BARUTGXG 24 Kasım 2013 12:12:14

8

herşey iyiydide o son sahnelerdeki zeynep karakteri ile şahin karakterinin birlekte oldukları yer olmadı bana kalırsa

Lalettayin avatar Lalettayin 28 Temmuz 2013 01:22:18

7

Bir filme yorum yaparken temel olarak iki şeye bakıyorum. 1. si etkileyicilik , 2. si de teknik. Ama film de etkileyicilik iyi ise tekniğe çok da takılmam. Çünkü filmde izleyiciye kazandırılmak istenen duygu verilmişse çok sorun yoktur. Bu filmde de etkileyicilik olarak bakıldığında filmi izledikten sonra hiç etkilenmedim demek doğru olmaz.. Senaryo çarpıcı ve oyuculuk da bence güzel. Mutlaka bir etkilenir izleyen bir kişi. Ama tam anlamıyla da mükemmel diyemiyosunuz çünkü tekniksel olarak eksiklikler bunu engelliyor. Çok çarpıcı olması gereken sahnelerde çok çarpıcılık hissetmiyorsunuz. Seslerde, efektlerde, zamanlamalarda bir yetersizlik var sanki o yüzden tam hissedilmiyor. Yine de senaryo aslında güzel ve oyucularda hemen hemen hakkını vermiş. İzlenilebilir hoş bir film. :)

mkurtsen avatar mkurtsen 24 Temmuz 2013 09:28:26

Selam'dan sonra izlediğim ilk yerli film .Bu film gerçekten bana iyi geldi, konuları bir kenara bırakıyorum. Sinema olarak değerlendireceğim.
Osman Sınav Sınav yazmış ve yönetmiş. Günümüzde yaşanan üç kişilik aşkı sorguluyor.Her ne kadar geçmişten g else haklı sebeplerde olsa, sevdiğin kıskandığın eşinin sevdiğini sever misin? onunla dost olabilir misin? Senin sevdiğini sevdiği için onu suçlayabilir misin?
İkinci evliliklerde kız çocuklarının üvey baba ilişkileri. Örnekler çok gerçek baba ilişkisi olan da var cinsellik içeren sonu felaketle biten de var.
Filmin konusu üç kişili aşk gibi gözüksede asıl tema aile içi cinsellik, ikinci evliliklerde eşlerin önceki evliliklerinden olan çocukları bekleyen muhtemel tehlikeler, bildik şeyler ama olsun film bir kez daha altını çiziyor. hemde gerçek oyuncularla.
Bura Nurgül Yeşilçay'ın hakkını teslim etmek lazım. Şu an Türk Sinemasında 1 Numara güzellik var, yetenek var. Rolünü yaşıyor ve yaşatıyor. Hiç kusursuz oynamış.
Sınav'ın gözdelerinden Tayanç Ayaydın'da öyle. Oda genç kuşağın en yeteneklilerinden, tek sahne çok kısa bir bölüm dışında kusursuzdu.
Burada Yönetim ve oyuncuların önemi bir kez daha ortaya çıkıyor, sinemanın sinema olabilmesi için, olmazsa olmaz, olmuyor.
Nurgül ile Tayanç'ın birliktelikleri oyunculuk gösterisine dönüşmüş.
Güzeldi.
10/8

nzlgl avatar nzlgl 04 Nisan 2013 10:31:15

"aşk üçgeninde sadakat kazandı." her şeye rağmen vazgeçmemek...

Yandex.Metrica