Dağ

7,95

( 11 kişi yorum yaptı )

Dağ

(Dağ)

Sinema Filmi

2012

“Bir Ölür Bin Dirilir” Bir askeri birlikten gönderilen dört kişilik ekip sıradan bir iletişim anteni tamir görevi sırasında hiç beklenmedik bir şekilde terörist pususuna düşer. Hayatta kalan uzun dönem er ve kısa dönem çavuş iki genç asker ilk kez aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp esas düşmana karşı beraber mücadele edeceklerdir. İki tüfek, dört şarjör ve arızalı bir telsiz dışında sahip oldukları tek şey hayatta kalma içgüdüleri ve güçlü iradeleridir. Dağ, iki genç askerin kardeşlik ve cesaret kavramlarını keşfettiği bir kahramanlık öyküsüdür.

Künye

Yönetmen Alper Çağlar
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Mehmet Başbaran
Vizyona Giriş Tarihi 16 Kasım 2012
Süre 90 dk
Tür Dram, Macera
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Alper Çağlar (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Fatih Yarşı (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Buket Sarar (Yardımcı Yönetmen)
Murat Küllü (Yönetmen Yardımcısı)
Yazım Ekibi Serkan Deniz (Diyaloglar)
Serkan Deniz (Diyaloglar)
Işık Ekibi Şerafettin Özer (Işık Şefi)

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Mars Entertainment Group (Yapım)
Hasılat 3.008.601,0 TL
Toplam İzleyici 305.874
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (11)

ElBLanKo avatar ElBLanKo 16 Ekim 2016 17:38:42

9

Gerçek bir askerlik hayatını konu alan harika bir film

erakman avatar erakman 09 Ocak 2015 10:58:22

6

Film bende diger izleyiciler gibi bir etki yaratmadi.Konusu tamam ama islenis derinligi yetersiz.Telsiz konusmalari ruhsuz.Kacis-saklanis-savas var ama hepsinden yeteri dozda degil.Birseyler eksik kalmis gibi.Ufuk Bayraktar yine cok iyiymis.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 07 Haziran 2014 18:16:19

8

izlerken insanı ürperten bir film bunu o şartlarda yaşayanlar bilebilir ancak 8/10

dioy avatar dioy 13 Mayıs 2014 02:19:59

8

Filmi ilk kez TV de seyrettim. Abartısız, gerçekçi bir film olmuş. Son zamanlarda seyrettiğim en iyi filmlerden biriydi. Ufuk Bayraktar ın oyunculuğunu çok beğendim. Mesut Akusta nın ve Fırat Doğruloğlu nun vurulma sahnesi çok etkileyiciydi. Çağlar E rtuğrul un telsiz binasında, bıçaklı teröristle boğuştuğu sahne "Er ryan'ı kurtarmak" filmindeki sahneyi çağrıştırıyordu. Filmin sonunda şehitlerimizin isimlerinin geçmesi çok güzel olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık.

Kpax08 avatar Kpax08 01 Şubat 2014 11:32:12

Türk sinemasında görmek istediğimiz türde başarılı bir yapım. Bu filmin iki adet hatası var! Birincisi; Reklam ve tanıtım. İkincisi ve daha da önemlisi ise; tam terörün bittiği dönemde çekilip vizyona girmiş olması. Yoksa film Nefes filmi kadar başar ılı ve etkileyici. Konusu ve işleyişi ile değil üç yüz bin, üç milyon izleyiciyi bile salona çekebilecek kalibrede bir film. Oyunculuğa gelince Ufuk Bayraktar zaten kalbur üstü ama ben Çağlar Ertuğrul'un oyunculuğunu da ilk kez beğendim. Benim bu film için notum 10 üzerinden 8.

sinemadelisi avatar sinemadelisi 02 Ocak 2014 01:29:25

8

Filmi çok sevdim gerçekten. Çok doğal inandırıcı bir senaryo ve olağanüstü oyunculuklar. Filmdeki flashback bağlantıları cuk oturmuş. Ufuk Bayraktar Oscarlık bir oyun çıkarmış. Dağ sahneleri harikaydı. Müslüm Babanın şarkısının çaldığı sahne çok hoşt u. Filmin sonunda şehit listesiyle birlikte Kıraç'ın okuduğu türkü çok duyguluydu. Başroldeki diğer oyuncu arkadaşı da çok beğendim. Ayrıca filmde bolca küfür edilmesi inandırıcılığını bir tık daha artırmış. Puanım 8/10

Yandex.Metrica