Pis Yedili

(Pis Yedili)

Bölümler

1. Sezon 1. Bölüm
2011-10-25
İstanbul’un varoş mahallelerinden birindeki yoksul öğrencilerin okuduğu devlet lisesi çıkan yangın sonucu kül olur. Milli Eğitim’deki idealist danışman Filiz hanım, öğrencileri tıklım tıkış diğer ilçe liselerine yerleştirir ama yedi öğrenciye gidecekleri bir okul bulamaz. Tek seçenek ilçe sınırları içindeki zenginlerin ve yüksek bürokratların çocuklarının okuduğu Özel Girişim Koleji gibi gözükmektedir. Filiz hanım bu Yedi öğrenci için okulun kapısını çaldığında terslenir. Ama pes etmez ve zorla da olsa yedi fakir öğrencinin zenginlerin okuduğu bu koleje kabul edilmelerini sağlar. Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin not ortalamalarını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa’nın ve Filiz öğretmenin destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar.
1. Sezon 2. Bölüm
2011-11-01
Furkan, babasının nüfuzu sayesinde serbest kalmıştır. Okula hiçbirşey olmamış gibi gelen Furkan, Pis Yedili'yle dost olur ve Pis Yedili'yi bir dostluk yemeğine davet eder. Ama bu dostluk, Pis Yedili'ye pahalıya patlar. Orço'nun yediği istakozların hazmı biraz zor olacaktır. Esma ikoncanların da dolduruşuyla Pis Yedili'ye okul yemeklerinden yemelerini yasaklar ve onları yemekhaneden kovar. Öğlen yemeklerini simit peynirle geçiştiren Pis Yedi li, müdür yardımcısı Hasan Paşa'nın sürprizi ile şok olur. Bayrampaşalı'nın Elçin'le olan arkadaşlığını kıskanan Cimbom ise Bayrampaşalı'yı kıskandırmak için Küçükbey'le yakınlaşır.
1. Sezon 3. Bölüm
2011-11-08
Furkanların 'dostluk yemeğinde' hesabı ödemeden kaçmaları, ikoncanlarla Pis Yedili arasında yeni bir çatışmanın fitilini ateşlemiştir. Pis Yedili bir yandan restoran hesabını kapatmak için para bulmaya çalışmakta, diğer yandan bu yemeğin intikamını almayı planlamaktadır. Bayrampaşalı, yemek olayında İkoncanlar'la birlikte hareket ettiğini düşündüğü Elçin'e kırılmıştır. Elçin'in bu yanlış anlamayı gidermes i, Bayrampaşalı'yla aralarında yakınlaşmaya sebep olur. Diğer yandan Esma'nın Pis Yedili'ye koyduğu yemekhane yasağı hala devam etmektedir. Pis Yedili öğlen yemeğini kaşar simitle geçiştirirken, Hasan Paşa onlara güzel bir sürpriz yapar.
1. Sezon 4. Bölüm
2011-11-15
Hayırsever bir işadamı tarafından verilecek burs için sınav yapılacaktır. Esma öğrencilerin bursa ihtiyacı yok diye duyuru yapmamıştır. Filiz bunu öğrenir ve Pis Yedili'nin de sınava girmesini sağlar. Bizimkiler, maddi açıdan daha zor durumda olan PC için bu sınava girmekten vazgeçerler. PC'nin sınava gireceğini duyan İkoncanlar, PC'nin sınavı kazanamaması için ona bir oyun oynarlar. Bayrampaşalı'nın doğumgünü parti sine Elçin de davetlidir. Elçin'in Bayrampaşalı'ya pahalı bir hediye alacağını düşünen Cimbom, hediye konusunda Elçin'den altta kalmak istemez. Bayrampaşalı'ya pahalı bir hediye almak için kendince planlar yapar. Cimbom'un bu hediye planı Küçükbey'le arasının açılmasına sebep olur.
1. Sezon 5. Bölüm
2011-11-22
Matematikten sınav vardır. Furkanlar cevap anahtarını çalarak sınavdan 100 almayı planlarken; durumu öğrenen Pis Yedili Furkan'ların bu planını bozar. Okulda yapılacak 'Bir sanatçı bir öğrenci' etkinliğine Hakan Aysev davetlidir. Sanatçıya piyanoyla ona eşlik edecek öğrencinin kolu kırılmıştır. Olayı son dakika öğrenen Esma çok zor durumda kalır. Esma'yı bu zor durumdan Pis yedili kurtaracaktır. Cimbom, annesi Çi&cc edil;ek'e Küçükbey'in verdiği telefonu Bayrampaşalı'ya doğum gününde hediye ettiğini söyler. Zengin damat adayını kaçırmak istemeyen Çiçek, zekice bir plan yaparak; Cimbom'la Küçükbey'in tekrar barışmasını sağlar.
1. Sezon 6. Bölüm
2011-11-29
Elçin için Bayrampaşalı'yla konuşma vakti gelmiştir. Elçin, Bayrampaşlı'ya Cimbomla çıkıp çıkmadığını sorar. O anda bu konuşmaya şahit olan Cimbom, Bayrampaşalı'nın verdiği cevapla Elçin'e daha çok diş bilemeye başlar. Kolejin zengin öğrencileri, Pis Yedili'yi okuldan attırmak için yine hain bir plan yaparlar. Milli Eğitime Pis Yedili adına dilekçe yazarak; okuldan memnun olmadıklarını ve başka bir ok ula gitmek istediklerini bildirirler. Filiz yardımıyla olaydan haberdar olan Pis yedili İkoncan'ların bu yalanını ortaya çıkarmak için karşı bir plan yapar. Öte yandan okulda öğrenci başkanı seçilecektir. Orço, Elçin ve Furkan aday olurlar. Seçim sonucu Furkanlar için büyük sürpriz olur.
1. Sezon 7. Bölüm
2011-12-06
Okulda sınıflararası basketbol turnuvası düzenlenecektir. Bu turnuvada Pis Yedili ve İkoncanlar sınıfı temsil etmek isteyince; iki grup arasında eleme maçı yapılmasına karar verilir.. Maçı kaybeden İkoncanlar, bu durumu hazmedemez ve Pis Yedili'ye çok kötü bir oyun oynar. Elçin, Bayrampaşalı'nın kendisine Cimbom konusunda yalan söylediğini düşündüğü için kırgındır. Bayrampaşalı Elçin'le konuşup ar alarında bişey olmadığını yinelese de Elçin'i ikna edemez. Dilkopatlar, Karabiber'le 'çok çirkinsin, kimse sana bakmaz' diye dalga geçerler. Bu duruma çok üzülen Karabiber, ağızlarını açık bırakacak bir intikam alır onlardan...
1. Sezon 8. Bölüm
2011-12-13
Polis çevirmesinde Furkan'ın arabasıyla yakalanan Bayrampaşalı, Trafo ve Orço karakola götürülür ve geceyi nezarethanede geçirirler. Onları oradan kurtaracak tek delil olan güvenlik kamerası görüntülerini ise, ikoncanlar çalar.Bir tarafta Cimbom diğer tarafta Elçin, Bayrampaşalı'yı kurtarmak için yarışırlar. CD'yi Furkan'dan almak için onun evine giden Elçin'i ise bir sür priz beklemektedir.Diğer yandan, okulun yakışıklı İngilizce öğretmeni Murat, "sana önemli bir şey söylemem gerek" bahanesiyle Filiz'i akşam yemeğine götürür fakat işler istediği gibi gitmez.Ve sonunda hakim önüne çıkan Pis Yedili'yi ancak bir mucize kurtaracaktır.
1. Sezon 9. Bölüm
2011-12-20
Furkan ve ekibi, Esma Sultan’ın da yardımıyla Pis Yedili’nin gururunu inciteceklerini düşündükleri yeni bir plan yaparlar. Plana göre okulda Pis Yedili yararına bir yardım kampanyası düzenlenecek ve böylece Pis Yedili herkesin içinde küçük duruma düşecektir. Cimbom aksi için uğraşsa da Bayrampaşalı ve Elçin arasındaki buzlar erimeye başlamıştır, ta ki Furkan araya girinceye kadar. Orço arkadaşlarıyla iddi alaşıp okulun havuzunda boğuluyor numarası yaparak Dilkopat’ı öpmek üzerine bir plan kurar. Ne var ki planında ufak bir aksaklık olur. Furkan, Canburger ve Zeki, düşmanlarını daha iyi tanımak için seyyar satıcı kılığında Pis Yedili’nin mahallesine gider. Bozacı Canburger, seyyar sebzeci Furkan ve zenci saatçi Zeki’yi oldukça yabancı oldukları bu mahallede çeşitli sürprizler beklemektedir…
1. Sezon 11. Bölüm
2012-01-03
Mahalledeki tüm kadınlar Songül'ün evinde toplanmıştır. Songül'ün boşanmış olmasıyla kadınlar hemen kendisine Hasan Paşa ile ilgili yakıştırmalar yapmaya başlamışlardır. Bu sırada Cimbom ve Bayrampaşalı'nın anneleri kavgaya tutuşurlar. Furkan Bayrampaşalı'nın kendisine attığı yumruğu ona ödetmek için Paşa'nın kız kardeşi Gülcan'la ilgili bir plan yapar fakat Zeki tüm planı mahveder. Yine de Furkan vazgeçmez ve Gülcan'la tanışmanın bir yolunu bulur. Kan davalısı sonunda Trafo'nun izini bulmuştur. Pis Yedili, Trafo'yu korumak için seferber olur. Bayrampaşalı'nın evinde kalmaya başlayan Trafo için, evin önünde gece nöbetleri tutulur. İlk nöbeti tutan Orço, soğuktan ağır gribe yakalanır. Esma Sultan'ın söyledikleri üzerine İngilizce öğretmeni Murat hakkında şüphelenmeye başlayan Filiz, Murat'ın evini görmek için kendini davet ettirir. Şoförünün evini ayarlayan Murat'ın oyunu ise, son dakikada bozulur.
1. Sezon 10. Bölüm
2012-12-27
Songül'ün kovulmasına üzülen Pis Yedili yardım için yarı zamanlı bir iş aramaya başlar. Durumu öğrenen Furkan, babasının şirketini ayarlayarak onların iş bulmasını sağlar ve yılbaşı gecesi düzenleyeceği partide Pis Yedili'yi rezil etmenin planlarını yapar. Elçin ve Bayrampaşalı arasındaki yakınlaşma gitgide artarken, bunu fark eden Cimbom, bunalıma girmiştir. Diğer yandan Songül boşanmak için mahkemeye dilekçe verir. Hasan Paşa Songül'ün işine geri dönmesi için harika bir plan hazırlar. İngilizce öğretmeni Murat'ın yılbaşı gecesi için kutlama davetini reddeden Filiz öğretmen, kendisi Murat'ı davet edip hiç beklemediği bir yere götürerek şaşırtır.
1. Sezon 12. Bölüm
2012-01-10
Trafo'nun kanlısı Vedat tetiği çekmeye hazırdır. Üzerinde bulundukları sokakta yolun karşısındayken, yolun ilerisinden gelen arabayı gören Bayrampaşalı hızlıca plan yapıp araba geldiği anda kaçmayı planlar fakat Trafo, Paşa'yı kurtarmak için planı bozarak ters yöne koşar. Şaşıran Vedat, Trafo'nun peşinden giderken başka bir araba Vedat'a çarpar. İngilizce öğretmeni Murat, Filiz'e gerçeği anlatmanın peşindedir fakat Filiz dinlemek istemez. Uzun uğraşlarından sonra onu ikna edip gerçeği anlatır ancak atladığı ufak bir detayı Esma Sultan ekleyince işler yine karışır. Bayrampaşalı, Elçin'i yemeğe çıkartır ve gittikleri yerde hesap fazla gelmesin diye sadece salata isteyen Elçin'e bozulunca restoranı terk eder. Bu sırada Küçükbey, Cimbom'a hissettiklerini başka bir arkadaşından söz ediyormuşçasına ona anlatır fakat karşılık bulamaz. Furkan, Gülcan'ı etkilemek için Zeki ve Canburger'i ayarlayıp türlü plan yapar. Bu defa planı tıkır tıkır işler. Bayrampaşalı'nın kardeşi Gülcan, Furkan'a aşık olur.
1. Sezon 13. Bölüm
2012-01-17
Fransa'nın en önemli dans hocası Pierre Chavallier Girişim Koleji'ne workshop için gelecektir. Dans Klubü başkanı olan Dilkopat ve sistır'ları ilanları okulun her tarafına yapıştırırlar. Fakat gerilen Türkiye-Fransa ilişkileri sebebiyle gelmekten vazgeçen Pierre'in yerine, kimseye çaktırmadan Orço geçer. İngilizce öğretmeni Murat, Filiz'e gerçeği anlatmanın peşindedir fakat Filiz dinlemek istemez. Uzun uğraşlarından sonra onu ikna edip gerçeği anlatır ancak Murat'ın atladığı ufak bir detayı Esma Sultan ekleyince işler yine karışır. Aynı zamanda Esma Sultan, okuldan ayrılan öğrencilerin sayısı artınca, Pis Yedili'den gizli bir veli toplantısı düzenler fakat bunu öğrenen Pis Yedili Esma Sultan'a bir sürpriz hazırlar. Furkan, Bayrampaşalı'nın kardeşi Gülcan'ı kendine aşık etme yolunda ilerlerken, Cimbom Zeki'nin ağzından laf alarak Furkan'ın asıl amacını öğrenir.
1. Sezon 14. Bölüm
2012-01-24
Furkan'ların da gazıyla Alis'e yaranmak için yarı Yunan olduğunu ispat etmeye çalışan Orço'yu kötü bir sürpiz bekler. Okuldan ayrılmaya karar veren ve Esma Sultan'a istifa dilekçesini sunan Filiz'i bir türlü vazgeçiremeyen Murat, çareyi Pis Yedili'den yardım istemekte bulur. Cimbom, Bayrampaşalı'ya sezdirmeden Gülcan'ı Furkan'dan uzaklaştırmaya çalışırken, Bayrampaşal ı da Elçin ile aralarındaki sınıf farkının ilişkilerine etkisi üzerine kafa yormaktadır.
1. Sezon 31. Bölüm
2012-05-22
Elçin, Bayrampaşalı, Cimbom ve Ferit aralarındaki buzları eritmek için akşam yemeğine çıkarlar. Zaman zaman gergin geçen yemeğin sonunda Cimbom ve Paşa değişik düşünceler içinde, akılları karışık evlerine döner. Elçin'lerin çıktığı akşam yemeğinde konuşulacakları merak eden Salça, restorana giremeyince farklı bir yol bulup içeri sızmaya çalışır. Okulda tetanoz aşısı yapılacağını duyup kaçan Or& ccedil;o, kaçtığına çok pişman olacak bir iş açar başına. Düğün hazırlığındaki Filiz'e annesinin gelinliğini hediye etmek istediğini söyleyen Esma Sultan'ın teklifi karşısında şaşıran Filiz, Esma Sultan'ın asıl amacını sonradan anlar.
2. Sezon 37. Bölüm
2012-09-12
Pis Yedili'nin üstünde kara bulutlar dolaşmaktadır. Furkan ve arkadaşlarının attığı iftira yüzünden Trafo okuldan atılmaya adım adım yaklaşırken, Bayrampaşalı ve Trafo'nun küs olması yüzünden kafa kafaya verip bir çare bile bulamamaktadırlar. Durumun vahametini gören Filiz Öğretmen, hem sorunu çözmek, hem de Paşa ile Trafo'yu barıştırmak için bir toplantı düzenler. Ama bu toplantı durumu daha da kötüleştirmekten başka bir işe yaramaz. Esma Sultan, Filiz ve yeni belalısı Nevriye Kaçak'ın tü m çabalarına rağmen eline geçen fırsatı kullanıp Trafo'yu okuldan atmaya kararlıdır. Kafası bozuldukça sınav yapan Oya Bilir'in dersini kaynatmak için çözüm önerisi Orço'dan gelir. Okulun ağır işiten müzik öğretmeni Hurşit Van Beethoven, müzik dersinde tanıtmak için seçtiği enstrümanı Orço'ya çaldırınca ortaya çok ilginç görüntüler çıkar. Furkan ve Elçin'in arkadaşlığı ise, Furkan'ın sinsice taktikleri sayesinde giderek başka bir boyuta doğru kaymaktadır.
2. Sezon 38. Bölüm
2012-09-19
Pis Yedili'nin üstünde kara bulutlar dolaşmaktadır. Furkan ve arkadaşlarının attığı iftira yüzünden Trafo okuldan atılmaya adım adım yaklaşırken, Bayrampaşalı ve Trafo'nun küs olması yüzünden kafa kafaya verip bir çare bile bulamamaktadırlar. Durumun vahametini gören Filiz Öğretmen, hem sorunu çözmek, hem de Paşa ile Trafo'yu barıştırmak için bir toplantı düzenler. Ama bu toplantı durumu daha da kötüleştirmekten başka bir işe yaramaz. Esma Sultan, Filiz ve yeni belalısı Nevriye Kaçak'ın tü m çabalarına rağmen eline geçen fırsatı kullanıp Trafo'yu okuldan atmaya kararlıdır. Kafası bozuldukça sınav yapan Oya Bilir'in dersini kaynatmak için çözüm önerisi Orço'dan gelir. Okulun ağır işiten müzik öğretmeni Hurşit Van Beethoven, müzik dersinde tanıtmak için seçtiği enstrümanı Orço'ya çaldırınca ortaya çok ilginç görüntüler çıkar.
2. Sezon 39. Bölüm
2012-09-26
Hasan Paşa ve Songül evlilik kararını Esma Sultan'a söyler. Esma Sultan'ın tepkisi üzerine Hasan Paşa müdür yardımcılığı görevinden istifa eder. Murat ve Filiz öğretmen düğün hazırlıklarına başlamışlardır. Filiz'in isteği üzerine düğünü mahallede yapacaklardır. Cimbom, Karabiber ve Salça, Trafo ile Gülcan'ı buluşturmak için bir plan hazırlar. Tesadüfen bunu öğrenen Elçin eline geçen fırsatı kaçırmaz ve zaman kaybetmeden Bayrampaşalı'yı durumdan haberdar eder.
2. Sezon 40. Bölüm
2012-10-03
Bayrampaşalı, Gülcan ve Trafo'yu sahilde yakalamıştır.Gülcan'ı eve gönderip Trafo ile hesaplaşmak ister. Arkasından iş çevirdiği için Bayrampaşalı Cimbom'la konuşmamaktadır.Cimbom, bu işte Elçin'in parmağı olduğunu öğrenir ve Elçin'le kavga ederler.Hasan Paşa ve Songül ile Filiz ve Murat öğretmenlerin düğünü bir arada mahallede yapılır. Pis Yedili, İkoncanlar ve okulun öğretmenleri düğüne katılır. Düğünde Cimbom'un yardımıyla gizli saklı dans eden Trafo ve Gülcan tekrar Bayrampaşalı'ya yakalanır lar. Fakat bu son yakalanışları olur!
2. Sezon 41. Bölüm
2012-10-10
Kız istemeye giderken Trafo’nun dedesinin korktuğu başına gelmiş ve kanlısı Kargılı’lardan biri İbrahim dedeyi vurmuştur. Hastaneye götürülen Trafo’nun dedesi ameliyata alınır. Bu sırada hastanede olan Trafo ve Bayrampaşalı arasında yeniden bir gerginlik oluşur. Esma Sultan ise, Nevriye’nin sürekli arabasına çarpmasıyla oluşan hasarların faturalarıyla boğuşmaktadır. Bu sırada Nevriye’nin araba kullanmasını engellemek için aklına parlak bir fikir gelir. Salça ve Can kimseye belli etmeden mesajlaş maktadırlar.Okulda bir yerde buluşup, ilişkilerini anlamamaları için arkadaşlarına bir oyun oynamaya karar verirler.
2. Sezon 42. Bölüm
2012-10-17
Kız istemeye giderken Trafo’nun dedesinin korktuğu başına gelmiş ve kanlısı Kargılı’lardan biri İbrahim dedeyi vurmuştur. Hastaneye götürülen Trafo’nun dedesi ameliyata alınır. Bu sırada hastanede olan Trafo ve Bayrampaşalı arasında yeniden bir gerginlik oluşur. Esma Sultan ise, Nevriye’nin sürekli arabasına çarpmasıyla oluşan hasarların faturalarıyla boğuşmaktadır. Bu sırada Nevriye’nin araba kullanmasını engellemek için aklına parlak bir fikir gelir. Salça ve Can kimseye belli etmeden mesajlaş maktadırlar.Okulda bir yerde buluşup, ilişkilerini anlamamaları için arkadaşlarına bir oyun oynamaya karar verirler.
2. Sezon 43. Bölüm
2012-10-24
Trafo ile Gülcan kaçarken Bayrampaşalı gelir. Trafo ile Paşa birbirlerine girdikleri anda gelen ses, onları durdurur. Almanca hocası Nevriye, tüm sınıfı Paintball oynamaya götürür. Pis Yedili ve İkoncanlar iki ayrı takım halinde karşı karşıya gelir. Cimbom’un annesi, Bayrampaşalı'nın kızından ayrılmasını istemek için okula gelir. Fakat bu defa istediğini yaptırmakta başarılı olamaz. Bu konuşmaya şahit olan Elçin’in aklına bir plan gelir ve Cimbom’un annesi ile görüşmeye gider.
2. Sezon 47. Bölüm
2012-11-21
Canburger, Salça ile ilişkisinin öğrenilmesinin ardından Furkan'dan gelen tepkiye karşı, Pis Yedili tarafına geçmiştir. Furkan bu duruma inanamaz ve bir plan yapar gerçeği öğrenmek için. Bunu fark eden Pis Yedili ise, Furkan ve Zeki'ye korkutucu bir oyun oynarlar. Ailesi iflas eden Küçükbey, çok zor durumdadır. Evleri ellerinden alınmış, anne ve babası da hileli iflas nedeniyle gözaltına alınmışlardır ve Küçükbey'in kalacak yeri yoktur. Mecbur yardım ister arkadaşlarından. Oya Bilir'in der sinde atışan Paşa ve Elçin ders bitiminde ceza için sınıfta yalnız kalırlar. Bu duruma bozulan Cimbom, onları gözleyebilmek için elinden geleni yapar...
2. Sezon 48. Bölüm
2012-11-28
Elçin okulda Paşa ile olan eski fotoğraflarına bakarken telefonundan, Furkan durumu fark eder ve Paşa'dan kurtulması gerektiğine karar verir. Çıkan kanuna göre Bayrampaşalı'nın evlerinin üzerinde bulunan arazi satılacaktır. Paşa bu durumu ailesinden yeni öğrenmiştir. Okulda Pis Yedili'ye durumu anlatırken Furkan tüm konuşulanlara şahit olur ve planı hemen kurar kafasında. Can, Pis Yedili grubuna katılmaktan çok mutludur. Bir şeyler yapmak ister yeni arkadaşları için ve yatında bir partiyle ağırlamak ister onları. Paşa reddetse de diğerlerinin ısrarı üzerine katılmak zorunda kalır.
2. Sezon 49. Bölüm
2012-12-05
Can, bir sürpriz yaparak Pis Yedili'yi annesinin giyim mağazasına götürür ve istedikleri şeyleri alabileceklerini söyler. Kızlar çok sevinir fakat Paşa ve Trafo bozulurlar. Nevriye, kendi dersinden durumu en zayıf olan yedi öğrenciyi liseler arası halk oyunları yarışması için seçer. Furkan, Bayrampaşalı'nın evinin olduğu araziyi satın almış ve Paşa'ya okul ile evi arasında seçim yapması için süre vermiştir. Bayrampaşalı, babası kabul etmese de okuldan ayrılır ve devlet lisesine kayıt yap tırır.
2. Sezon 50. Bölüm
2012-12-12
2B yasasının iptal olmasıyla Paşa okula geri döner. Onu geri almak istemeyen Esma Sultan, Nevriye'nin baskısıyla kabul etmek zorunda kalır. Esma Sultan bunun intikamını, folklör yarışmasına gidecek öğrencileri yarışmaya çıkarmayarak alır. Paşa ve Cimbom, okulu kırarak Ada'ya gitmeye karar verirler. Güzel geçen günün ardından onları bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Kızların yaptığı sohbeti duyan Orço, Alis'e yaranabilmek için boynuna "Alis" yazan bir dövme yaptırmaya karar verir. Parasız g ittiği dövmecide başına gelecekten habersizdir...
2. Sezon 69. Bölüm
2013-05-29
Edebiyat dersinden sınav vardır ve İkoncanlar sınava çalışmamıştır. Fakat Furkan’ın aklına gelen fikirle hem sınavdan hem de Pis Yedili’den kurtulacaklardır. Orço’nun ananesi ona çok eski bir kitap vermiştir. Orço kitabı okumak yerine sahafa götürüp satmak ister. Bu sırada kitabın içinden eski el yazmalı bir tapu çıkar. Fatih, Günçiçek’i arayıp görüşmek ister. Günçiçek, Pis Yedili’den gizli bir şekilde Fatih’le buluşur ve Fatih’in ananesine giderler. Ananenin evindeki yeğen, telefonundan çektiği Fatih ve Günçiçek fotoğrafını Face’e koyunca ortalık karışır.
2. Sezon 70. Bölüm
2013-06-26
Bayrampaşalı'nın Cimbom'a söz kesmek istemesi ile Cimbom panik olmuştur. Fatih ile söz olayını çözüp Paşa anlamadan bu oyunu sonlandırmak ister. Karabiber, annesi okuduğu için günlüğünü yanında gezdirmektedir. Bir ara telaş içindeyken düşürdüğü günlüğüTrafo'nun eline geçer. Elçin'in daha önce Amerika'da başvurduğu kolejden okula kabul edildiğini bildiren bir mektup gelmiştir. Sevinçle bu haberi Ceyhun’la paylaşan Elçin için, Amerika ve Ceyhun arasında karar verme zamanı gelmiştir
2. Sezon 72. Bölüm
2013-07-10
Elçin ve Ceyhun, Dilkopat ve Etkin ile birlikte gezmelere devam etmektedirler. Fakat bu defa Ceyhun asıl niyetlerini öğrenir ve Elçin'e anlatır durumu fakat Elçin ona inanmak istemez. Ceyhun da bunu kanıtlamak için onlara bir oyun oynar. Ceyhun, Cimbom'a bir mektup getirir. Bu mektupla birlikte Cimbom altüst olur. Trafo, Salça'ya aslında Sevil'e karşı boş olmadığını anlatır. Salça her zamanki gibi dayanamaz ve Sevil'e anlatır. Bunun üzerine Trafo'ya bir mesaj atan Karabiber, sonrasında pişman ol ur.Esma Sultan ve Dizel nikah için gün almaya giderler. Fakat gün alamadan nikah dairesinden kovulurlar.
2. Sezon 71. Bölüm
2013-07-03
Trafo ve Pc, Fatih ile Cimbom’u gördüklerini Paşa’ya anlatmışlardır. Paşa sinirlenip ortadan kaybolur. Cimbom defalarca aramasına rağmen ulaşamaz. Cimbom tüm olan biteni Trafo, Pc ve Orço’ya anlatır fakat tam ikna edemez. Bu sebeple Fatih’le yüzleştirmek için bir araya getirir onları. Trafo, Karabiber’in günlüğünü okuduğunu Salça’ya anlatır. Sır saklamayı beceremeyen Salça, her şeyi Karabiber’e anlatınca ortalık karışır. Esma Sultan, Dizel’den ayrılmaya karar vermiştir. Bunu söylemek için gittiğ i Dizel’in Cafe’sinde beklemediği bir şey ile karşılaşır.
1. Sezon 73. Bölüm
2013-07-17
Trafo, telefoncuda yakaladığı Karabiber’e ona karşı bir şeyler hissettiğini söyler. Ertesi gün okul çıkışı yalnız kalsalar da bir türlü birbirlerine tam olarak açılamazlar. Etkin, brunch ayarlamıştır ve okuldaki herkesi davet eder. İkoncanlar Pis Yedili’yi aralarında istemezler ve Furkan gelmelerini engeller. Pis Yedili de onlara inat brunch yapılacak yerin yakınında pikniğe gider. Ceyhun, zorunlu staj için gittiği inşaatta, atıştığı kişinin kim olduğunu gün sonunda öğrendiğinde stajın zorlu geç eceğini anlayacaktır.
1. Sezon 74. Bölüm
2013-07-24
Ceyhun, inşaatta yapılan bir sipariş yanlışlığını fark edip Zeynep’i uyarır. Bunun üzerine Zeynep teşekkür hediyesi olarak Ceyhun’a bir paket verir. Fakat bu hediye Ceyhun’un başına bela olacaktır. Esma Sultan ve Dizel düğün yapmak için mekan aramaktadırlar. Esma Sultan, yalı ve sarayda düğün yapmayı istemektedir fakat Dizel fiyatları duyunca bu işin olmayacağını anlar ve Esma Sultan ile tartışırlar. Cimbom, odasında Güney’e ait ne varsa toplar ve atar. Bir valiz hazırlar ve annesiyle birlikte e vden çıkar.
1. Sezon 75. Bölüm
2013-07-31
Cimbom okula dönmüştür. Kantinde ilk kez karşılaştığı Rüzgar ile aralarında tatsız bir konuşma geçer. Bu sırada Cimbom’un okula döndüğünü gören Furkan, durumdan faydalanmak için Cimbom’un yanına gider ve ona bir teklifte bulunur. Esma Sultan, düğün için Dizel’in onu götürdüğü düğün sarayında bayılır. Doktorlar dinlenmesini tavsiye ederler. Bu sırada okulda müdirelik görevi de Oya Bilir’e geçer. Gücü eline geçiren Oya Bilir, okulda birçok değişiklik yapar. Ceyhun’un iş yerine habersiz gelen Elçin , Ceyhun ve Zeynep’in şakalaşmalarına tanık olur. Bu durumdan hoşlanmadığı ortadadır fakat Ceyhun bunu pek anlayamaz ve günün sonunda Elçin, Ceyhun’a patlar
1. Sezon 77. Bölüm
2013-08-14
Ceyhun ve Elçin’in arası açılmıştır. Ceyhun konuşmak için Elçin’i arar fakat ulaşamaz. Bu olanlar Ceyhun’un patronu Zeynep’in hoşuna gitmektedir bir yandan. Dizel’in annesi, Esma Sultan’ın çeyizini görmek ister. Çeyizin ne olduğunu bile bilmeyen Esma Sultan için koşuşturma başlar. Bir yandan Fatih’le başı dertte olan Cimbom, Rüzgar’la da hala kavgaya devam etmektedir. Rüzgar’ın onun için yaptığı şeyi duyduğunda bile yumuşamayan Cimbom’a, Pis Yedili de derdini anlatamaz.
2. Sezon 78. Bölüm
2013-08-21
Esma Sultan balayı için yurt dışına gitmek ister fakat Dizel buna karşıdır. Aralarında atışsalar da Dizel bir sürprizle Esma Sultan’ın gönlünü alacaktır. Trafo, Sevil’e bir kolye hediye eder. Annesi görmesin diye boynundan kolyeyi çıkaran Sevil, başına iş açar. Fatih, Cimbom’un peşini bırakmaya niyetli değildir. Rüzgar’ı Cimbom’un sevgilisi sandığı için konuşmaya giden Fatih, adamlarıyla birlikte Rüzgar’ı hastanelik eder.
2. Sezon 79. Bölüm
2013-08-28
Cimbom, kendisi yüzünden Fatih’ten dayak yiyen Rüzgar’ı hastanede ziyarete gider. Yine de tam olarak suçluluk duygusundan kurtulamadığı için, edebiyat dersinden verilen ödevi Rüzgar’ın yapmadığını öğrenince onun ödevini de yapmayı teklif eder. Rüzgar kabul eder fakat bu yeniden atışmalarına sebep olacaktır. Esma Sultan, düğününde şarkı söyleyecek ünlü birini aramaktadır. Ne kadar tanıdığı ünlü şarkıcı varsa Songül’e aratsa da hiç kimseye kabul ettiremez. Öğrenci değişim programıyla okula yeni ge len öğrenci Bertan, ilk gününde Esma Sultan ile ilginç bir olay yaşar.
2. Sezon 81. Bölüm
2013-09-11
Ceyhun, Elçin’e yalan söylediği için kendi affedemez ve stajdan da Zeynep’in verdiği evden de ayrılır. Esma Sultan ve Dizel evlenince nerede kalacakları konusunda zıtlaşmaktadırlar. Orta yolu bulmak için bir deneme yapacaklardır. Bir hafta Dizel, Esma Sultan’ın evinde kalacak, bir hafta da Esma Sultan Dizel’in evinde kalacaktır. Fatih ne kadar çabalasa da Cimbom onu sürekli terslemektedir. Sonunda hatasını anladığını söyleyip veda etmek ve yüzüğü geri vermek için Cimbom’la buluşmak ister.
3. Sezon 93. Bölüm
2013-12-19
Silahla okula gelip Pis Yedili ve arkadaşlarını esir alan Fatih, Trafo sayesinde etkisiz hale getirilir. Fatih sonunda Cimbom'un kendisini sevmediğini kabul eder ve onun için artık yaşamak anlamsızdır. Herkesi şok eden bir şey yapar. Ceyhun artık Zeynep'in yaptıklarına dayanamaz ve ona bir itirafta bulunur. Zeynep'in Elçin'i Ceyhun'dan uzak tutmak için gönderdiği Atakan Elçin'e aşık olmuştur
3. Sezon 98. Bölüm
2014-02-03
Arda'nın rahatsızlığı Rüzgar ve Cimbom'un ilişkisini nasıl etkileyecek? Rüzgar'ın babası Cimbom'dan ne istiyor? Orço neden intahar etmeyi düşünüyor? Ceyhun, Elçin ve Zeynep, Zeynep'in yalanını ortaya çıkarmak için buluşurlar. Ancak Zeynep'in üçü içinde farklı planları vardır.
Yandex.Metrica