Yarım Kalan Mucize

4,67

( 1 kişi yorum yaptı )

Yarım Kalan Mucize

Sinema Filmi

2013

1940’lı yıllar… 2. Dünya Savaşı atmosferinde, Anadolu’da açlık ve sefaletin doruğa çıktığı zamanlar… Nahide, acımasız koşulları yaşayan fakat yaşadıklarının bilincinde olmayan zavallı kızlardan biridir. Kendinden yaşça bir hayli büyük toprak ağasıyla evlendirilmek istenen en yakın arkadaşının intihar etmesi Nahide’nin zihninde onarılmaz yaralar açar. Bu olay üzerine ilkokul öğretmeni onun bu yazgıyı değiştirmesini ister. Bunun en iyi yolu Nahide’nin Köy Enstitüsü’ne gitmesidir. İşler düşünüldüğü gibi kolay olmayacaktır. Babasının yaklaşımı ve feodalitenin baskısı Nahide’yi bir uçurumun kenarına sürükler. Nahide kararlıdır; okula gidecektir. Erkek kılığında köyünden kaçıp, okula gitme çabası aslında Anadolu’da yeni bir eğitim seferberliğinin habercisidir.

Künye

Yönetmen Biket İlhan
Senaryo ,
Yapımcı Nihan Belgin
Görüntü Yönetmeni Claudio Bolivar
Vizyona Giriş Tarihi 20 Aralık 2013
Tür Dram, Tarihi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Umut Beşkırma (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Nihan Belgin (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Celil Aslan (Yapım Amiri)
Arda Semetli (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Umut Beşkırma (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Ses Ekibi Meriç Erseçgen (Ses Tasarım & Final Miks)

Firmalar

Kinema Film (Yapım)
İFP (Dağıtımcı)
Hasılat 15.093,28 TL
Toplam İzleyici 1.490
Vizyonda Kaldığı Hafta 2 Hafta

Son Yorumlar (1)

baran34 avatar baran34 25 Aralık 2013 00:57:23

3

Gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenerek kurgulanan yapım tam bir fiyasko. Başrollerini "sonrollerde" dahi oynayamayacak Nihan Belgin ve Umut Beşkırma'nın oynaması Yetkin Dikinciler ve Dolunay Soysert'e ise yardımcı oyuncu statüsü verilmesi çok garip. Nihan hanım annesinin filmin yönetmeni kendisinin ise hem senarist, hem yapımcı hem de oyuncu olarak oynaması bir nevi kendin çal kendin oyna meseli olmuş.
Biket yönetmenimiz bir röportajında bu tarz filmleri 100-400 bin bandında izleyen bir seyirci kitlesi oluşturamadık Türkiye olarak dert yanmış. Pektabii bu tarz! yaparsanız görüldüğü üzere bin kişi bile gelmez.

Yandex.Metrica