G.D.O. Karakedi

8,09

( 14 kişi yorum yaptı )

G.D.O. Karakedi

Sinema Filmi

2012

Gürkan Güler, Balat’ın yerlisidir. Anne ve babası rahmetli olmuş olan Gürkan’ın, kardeşleri Duran ve Orhan’dan başka kimsesi yoktur. Üç kardeş babalarından kalan Balat’taki evlerinde bekar hayatı yaşamaktadırlar. Gürkan, erken yaşta kardeşlerinin sorumluluğunu üstlendiği için evlenememiştir. Gürkan ve Duran baba yadigarı ticari taksi ile dönüşümlü olarak taksicilik yapmakta, en küçük kardeşleri Orhan ise tezgahta pilav satarak eve katkı sağlamaktadır. Üç kardeş, zor yaşam şartlarında ayakta kalmak için mücadele etmektedir.

Duran, Elmas adında güzel bir kıza delicesine aşık olmuştur ve bu aşkı karşılıklıdır. Elmas’ın ailesi ise kızı zengin biri ile baş göz etme derdindedir. Duran, abisi Gürkan’a durumu anlatıp, Elmas ile evlenmek istediğini söyler. Gürkan, maddi durumlardan mütevellit D uran’ın isteğini rededer. Duran, mahalleden arkadaşı olan korsan taksici Hamdi’yi de yanına alarak, sevdiği kızı düğün günü kaçırır.

Orhan, her zamanki gibi tezgahını açmış, pilavını satmaktadır. Müşterilerine siparişi götürdüğü sırada mafyanın kuryeliğini yapan Cengiz ile çarpışır. Cengiz, yeraltı dünyasının önemli ismi Aybars’ın adamıdır ve üzerinde Aybars’a ait değeri paha ölçülemez elmas koleksiyonu vardır. Üzerindeki emanet yüzünden peşindeki sivil polislerden kaçmakta olan Cengiz, Orhan ile çarpıştığı sırada Orhan’ın önlüğünün içine, içinde elmasların olduğu babedi bırakır, geri geleceğini söyleyerek uzaklaşır. Sürekli zengin olma hayalleri kuran Orhan, ayağına gelen bu fırsatı değerlendirmenin yollarını aramaya başlar.

Künye

Yönetmen Murat Aslan
Senaryo
Yapımcı İlker Özcan
Görüntü Yönetmeni Ercan Özkan , Ercan Özcan
Vizyona Giriş Tarihi 25 Ocak 2013
Süre 97 dk
Tür Aksiyon, Komedi
Özellikler HD
Ülke Türkiye
Etiketler taksici, mafya, pilav, kedi, karakedi, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://gdokarakedi.com/

Ekip

Yapımcı Uğur Atukman (Genel Koordinatör)
Aslı Çökük (Uygulayıcı Yapımcı)
Süha Kılıç (İdari Yapımcı)
Tamer Güven (İdari Yapımcı)
Kurgu Erkan Özekan (Kurgu)
Ali Kadi (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Rıza Doğan (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Özge Öztürk (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Serhat Çakılcıoğlu (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi İbrahim Güler (2) (D.I.T. Operatörü)
Post-Prodüksiyon Nejla Tiryaki (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Ses Ekibi Levent İntepe (Ses Tasarım)
Hasan Ertugay (Ses Kayıt)
Efektler Mehmet Çetin (2) (Görsel Efekt Süpervizörü)
Oyuncu Seçimi İlker Coşkun (Cast Direktörü)
Tasarım Rodin Alper Bingöl (Afiş)
Ulaşım Celal Demir (Ulaşım)
Diğer Serkan Döner (Dublör Süpervizorü)

Firmalar

Setra Film (Yapım)
Pinema (Dağıtımcı)
UNC Film (GÖRSEL EFEKTLER)
Pan Nakliyat (Karavan )
Hasılat 3.874.224,0 TL
Toplam İzleyici 403.000
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (14)

ElBLanKo2nd avatar ElBLanKo2nd 16 Ocak 2017 14:24:34

7

Şafak Sezer'in filmlerini severek izlerim bu filmi senaryo açısından güzel ve başarılı bir film. Güzel ve eğlenceli bir komedi filmi olmuş.

ElBLanKo avatar ElBLanKo 29 Aralık 2016 14:07:33

7

Şafak Sezer'in filmlerini severek izlerim bu filmi senaryo açısından güzel ve başarılı bir film. Güzel ve eğlenceli bir komedi filmi olmuş.

Göztepe avatar Göztepe 25 Ağustos 2016 21:42:45

9

Birkaç sene evlenmeden önce eşimle sinemada izlediğim beğendiğim bir filmdi dün tv de izledim yine aynı duyguları yaşadım. Semt kültürü mahalle abiliği dayılık psikopatlık filmde fazlasıyla var. Film oldukça komik Şafak Sezer'i fazla sevmem ama bu f ilmini her zaman beğenmişimdir.

mansuryildirim avatar mansuryildirim 14 Temmuz 2014 09:53:22

6

80 dakika ciddi bir şekilde giden film son 15 dakikasıyla konu dışına çıkmış yabancı özellikle amerikan filimlerine özenmeye çalışmış en kötüsü filmi dizi şeklinde bitirmiştir buna rağmen keyifle izlenebilecek bir film son 15 dakikasında bu hata yapı lmasa daha ciddi bir şekilde film üzerinde uğraşılsaymış çok iyi bir komedi filmimiz olabilirmiş malesef son 15 dakikasıyla kendi filmini batıran bir senaryo var

beyzacetin avatar beyzacetin 26 Eylül 2013 16:06:49

Yetersiz, vasat ama yine de vakit geçirmek için izlenebilecek bir film. Şafak Sezer i cok sevdiğim için hiç sıkılmadım filmi izlerken. Yalnız kara kediciğin ne alakası vardı bütün bu olanlarla bunu anlamadım.

Kleberson avatar Kleberson 08 Temmuz 2013 00:52:59

10

güzel filmdi baya komikti

Yandex.Metrica