Kaplan Pençesi

7,57

( 4 kişi yorum yaptı )

Kaplan Pençesi

Sinema Filmi

1976

Film, büyük bir uyuşturucu şebekesine karşı mücadele eden bir polisin maceralarını konu alır. Polis, büyük bir uyuşturucu şebekesini takip etmektedir. Şebekeye sızan Necdet adında bir ajan, önemli bilgileri içeren bazı belgeleri elde eder. Ancak belgeleri kardeşine teslim ettikten sonra ölür. Ölmeden önce, belgeleri Kaplan adında birinin alacağını söyler. Kaplan ise polis teşkilatının ünlü bir üyesidir. Özellikle uyuşturucu kaçakçılarının korkulu rüyası hâline gelen Kaplan’a bu işi çözmesi için emir verilir. Kaplan’ı kimse tanımamaktadır. Bu nedenle kanunsuz çevrelerde istediği gibi dolaşabilecektir.

Künye

Yönetmen Mehmet Aslan
Senaryo
Yapımcı Abdurrahman Keskiner
Görüntü Yönetmeni İzzet Akay
Süre 65 dk
Tür Macera, Polisiye
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Mevlüt Koçak (Kurgu)
Yapım Ekibi Erol Deniz (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Adem Ayral (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Turgut Yamaç (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Mahmut Eskici (Negatif Kurgu)
Kazım Çakırmanoğlu (Negatif Kurgu)
Hasan Örnek (Laboratuar Şefi)
Abdullah Akdeniz (Laboratuar)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
İsmet Tomaçgil (Laboratuar)
Türker Vatan (Renk Düzenleme)
Ses Ekibi Necip Sarıcıoğlu (Ses Mühendisi)
Mevlüt Koçak (Senkron)
Mevlüt Koçak (Senkron)

Firmalar

Umut Film (Yapım)
Yeni Stüdyo (Film Hazırlık)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)

Son Yorumlar (4)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 23 Ocak 2016 19:17:55

8

macera dolu bir film. fikrete kamuran usluer sesi çok yakışıyor. 70 lerde sadettin erbil ve kamuran usluer sesi 80 lerde ve tv dizilerinde levent dönmez sesi kendisine gerçekten çok yakışıyor.filmin sonlarına doğru büyük patronun korkak bi adammış gi bi görünen kemancı ismail hakkı şen olduğu ortaya çıkıyor.patronun şahitleri ilginç bir öldürme taktiği vardı.ayakkabısının ucundan bıçak çıkartıp öyle öldürüyordu bana biraz insanlık uğruna filminde kudret karadağın saatinden metre benzer belki de metredir bi, aletle şahitleri öldürdüğü sahneleri hatırlatır o filmdeki öldürme stili ile bu filmdeki öldürme stili çok ilginçti.mehmet aslan,natuk baytan,çetin inanç,remzi jöntürk,melih gülgen,yücel uçanoğlu ve yılmaz atadeniz en ilginç filmler çeken yönetmenlerimiz arasındadır ama ben pek yılmaz atadeniz filmlerine ısınamadım.fikrette sevdada bu filmde iyi bir ikili olmuş.başarılı bir yapım bence :))

performer avatar performer 30 Ocak 2015 21:53:03

8

kısa ve öz bir film. kameraman izzet akay'ın aksiyon sahnelerinde otomobil üstünde boğaz köprüsünü geçişi ve otomobil kapı kenarındaki kamera kullanımı ile dövüş sahnelerinde geniş açı objektifle harikalar yarattığı güzel bir film.

yasak75 avatar yasak75 30 Mayıs 2013 14:10:55

sevda karaca için izlenir

Selcuk Basoglu 03 Şubat 2010 18:45:02

6

1966 yapımı Korkusuz Adam filmin tekrar çevirisi

Yandex.Metrica