Kanun Gücü

8,15

( 12 kişi yorum yaptı )

Kanun Gücü

Sinema Filmi

1979

Künye

Yönetmen Cüneyt Arkın
Senaryo ,
Yapımcı Memduh Ün
Görüntü Yönetmeni Cahit Engin
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 1979
Süre 86 dk
Tür Dram, Macera, Polisiye
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Eroin, Polisiye, Uyuşturucu Daha Fazlası

Ekip

Yönetmen Ekibi Yılmaz Koç (Yönetmen Yardımcısı)
Nurettin İrişen (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Ali Güvenci (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Ömer Sevinç (Negatif Kurgu)
Hasan Örnek (Renk Düzenleme)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Kayıt)
Süleyman Karakaya (Senkron)

Firmalar

Yeni Film (Yapim)
Uğur Film (Yapım)

Son Yorumlar (12)

performer avatar performer 04 Mayıs 2016 23:22:23

7

kimilerine göre saçma kimilerine göre mantık hataları dolu olabilir ama ben cüneyt arkın'ın özellikle polisiye filmlerini seviyorum... tehlikeli sahnelerdeki üstün başarısı ve cesareti için eli öpülecek adam bence...

erakman avatar erakman 13 Nisan 2016 15:46:26

8

Filmin hikayesini bilip de izlemek oldukça keyifli idi.Cuneyt Arkın ın yanısıra sungur karakteride çok iyiydi.Sosyal mesajlarda veren fılmin yönetmen koltugunda Arkının oturmus olmasıda dilmi daha çekici kılıyor.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 19 Şubat 2015 08:36:07

7

Filmde oyunculuklar iyi senaryo iyi yönetmenlikte fena sayılmaz ama filmin görüntü kalitesi kötü ışıklandırması kötü filmin performer in dediği gibi ilk 30 dakikası çok iyi geri kalan bölümü yeşilçam kalıplarına giriyor zaten amaç sinema eleştirmeni sungu çapandan intikam almak bu yüzden direk intikam üzerinden gidiyor filmde cüneyt arkın kendisine altın portakal verilmesini engelleyen sungu çapandan intikam almak için bir polisiye macera filmide olsa filmde çok iyi oynuyor ayrıca fettan kadın rolünde necla fide iyiydi keşke sadece bu rollerde normal filimlerde oynasaydı deniz akbulutta rolünde iyiydi ayrıca haluk dural sungur çapan rolünde iyi bir performans çıkarmış kısaca iyi sayılabilecek bir polisiye macera filmi kötü adamın bir sinema eleştirmeni ismi olduğunu bilip izlemek ayrı bir keyif veriyor bu intikam oyununu çok beğendim sinema böyle güçlü bir şey.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 19 Şubat 2015 08:25:50

7

1978 yılında maden filmindeki performansıyla antalya altın portakal filminde altın portakal ödülü cüneyt arkın a verilecekken jüride yer alan sungu çapan aynı yıl güneş ne zaman doğacak filmini beğenmediği için ödülü cüneyt arkına verdirmez olayı duy an cüneyt arkın 1 yıl sonra kanun gücü filminde intikamını çok kötü alacaktır kanun gücü filminde kötü adamın adı sungur çapandır sungu adına r eklemiştir kötü adam sungur o kadar kötüdürkü onca fakirlikte stok yaptırtır malları daha pahalı satmak için denize bile döktürtür sonunda cüneyt arkın kendisine hanzo diyen sungu çapandan imtikamını filmin finalinde alacaktır.

liondaddy avatar liondaddy 06 Ocak 2013 22:11:07

Cüneyt Arkın'ın çalkantılı Türkiye günlerinde çektiği ve o dönemlerin sorunlarını ele alan güzel bir yapım. Kendisinin hem yönetmen hemde oyuncu olarak oynaması filmde ki başarısını daha da arttırmış.

performer avatar performer 29 Şubat 2012 22:17:02

7

filmin ilk 30 dakikası çok güzel ve sanki başka bir film. sonra yavaş yavaş bilindik yeşilçam kalıplarına yol alıyor. buna rağmen güzel bir film. cüneyt arkın'ın oyunculuğu gerçekten diğer filmlerine göre daha başarılı. verdiğim puan tartışılabilir f akat ben on üzerinden dokuz verdim.

Yandex.Metrica