Helal Olsun Ali Abi

8,38

( 14 kişi yorum yaptı )

Helal Olsun Ali Abi

Sinema Filmi

1963

Künye

Yönetmen Hulki Saner
Senaryo
Yapımcı Hulki Saner , Hürrem Erman
Görüntü Yönetmeni Costas Prosos
Vizyona Giriş Tarihi 08 Ocak 1964
Tür Komedi, Macera
Ülke Türkiye

Ekip

Tasarım Remzi Türemen (Afiş)

Firmalar

Saner Film (Yapım)
Erman Film (Yapım)

Son Yorumlar (14)

şahin_şahin90 avatar şahin_şahin90 23 Ocak 2015 21:27:28

Ayhan Işık ve Sadri Alışık muhteşem ikili.Gerek küçük hanımefendi serisinden gerekse maceralar kralı filminden birbiriyle bu kadar uyumlu,istidatları bu filmde diğer filmlerde olduğu gibi ayyuka çıkmış.Konu olarak cinayete tanık olan iki arkadaş Sadr i Alışık ve Ayhan Işık dedektif gibi failin kim olduğunu araştırır.Bence güzel macera ve komedi.Sadri Alışık ile Ayhan Işık'ın meyhane sahnelerinde ki konuşmaları çok güzel bir dostluk tarifesi gibi.Ayrıca Turist Ömer gibi bir karakterin ilk oluştuğu film bu filmdir.Filmde Renan Fosforoğlunun katil olması sürprizdi.

jones.seker avatar jones.seker 30 Temmuz 2014 15:16:52

ben filmi beğendim

Göztepe avatar Göztepe 09 Aralık 2013 23:52:13

8

Başlarda neşeli iyi bir film olarak film iyi gidiyordu fakat kurgu bakımından film zayıf olmakla birlikte. Sonuda öyle pek iyi bir finalle bitmedi. Bir cinayetin peşine düşen iki arkadaş biri komser diğeri hafiye özellikle Sadri Alışık'ın banyo sahne sine çok güldüm. Bu kadroyla daha iyi bir film olabilecekken film sıradanlaşmış Ayhan Işık ve Sadri Alışık başrolde oldukça iyi bir ikili olmuşlar !

Maviprens avatar Maviprens 18 Kasım 2013 03:58:48

9

bir cineyetin pesine düsen iki arkadasin hikayesi.Bu filmde Türk sinemasının gelmiş geçmişte en büyük aktörü Sadri ALIŞIKIN Turist Ömer'liği sinemada ilk adımını attığı bir film

benimsinema avatar benimsinema 16 Nisan 2013 13:56:35

6

ben okadar komedi oldugunu düsünmüyorum, hatta abarti da cok hele ki sadri alisigin banyo sahnesi..bir cineyetin pesine düsen iki arkadasin hikayesi... turist ömer karakterin beyaz perdeye aktardigi ilk film sanirim...ayrica sevda ferdagnin filmde bu kadar kisa rol almasi da iyi degildi bence...

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 18 Nisan 2011 22:31:04

10

Bu filmde Türk sinemasının gelmiş geçmişte en büyük aktörü Sadri ALIŞIĞ'IN Turist Ömer'liği sinemada ilk adımını attığı bir film olarak öngörürüm. Bunu da sinemanın Taçsız Kralı Ayhan IŞIK ile başrolü paylaşarak yapmasınıda takdire şayan olarak yorum larım. Konsept arkadaşlarca yorumlanmış olup, komedi ağırlıklı bir film olduğunu söyleyebilirim.

Yandex.Metrica