Hür Adam

Yorumlar

MGUNAY avatar MGUNAY 23 Mart 2017 09:24:16

10

Bugün Said Nursi'nin vefatının 57 yıldönümü. 1400 yıldır devam eden Kuran ve Sünnet itikadını devam ettirmeye çalışan bu mücahiti rahmetle anıyor makamının cennet olmasını Allah'da niyaz ediyoruz.

benser avatar benser 04 Eylül 2011 13:01:09

10

Üstad Hazretlerinin hayatının sadece %5'lik bir kısmının yansıtılmaya çalışıldığı fakat bu kadarının dahi çok başarılı olduğu bir film. Mürşid Ağa Bağ, rolünün hakkını tamamıyla teslim etmiş. Buradan da bir öneri, bundan sonra çekilecek Bediüzzaman H z. filmlerinin de baş karakteri Mürşid Ağa Bağ olsun. Zira çok yakışıyor. Bir nebze olsun Bediüzzaman Hazretlerini tanımak için izlenmeyedeğer bir film.

selimcelal 01 Mart 2011 21:24:03

murşit bağ hakkını helal etden sonra bu filmdede 4-4 lük oyunculuk sergilemiş

MGUNAY avatar MGUNAY 15 Şubat 2011 09:49:02

10

Cumhuriyet Tarihi din adamlarından İskilipli Atıf Hoca ve yarı belgesel ve yarı sinema Mehmet Akif ERSOY'un filmleride yapıldı.

mehmet baba avatar mehmet baba 12 Şubat 2011 12:00:02

Film tamamıyla said i Nursinin hayatını anlatmış olmakla beraber günümüz Türkiye‘sine ve Başbakan ’ın kürt açılımına destekleyici niteliktedir. Bilinçaltında sırasıyla herkesi kendine çeviren bir fikir adamı Saidi Nursi’yi günümüze de göndermeler yaptığını filmde görmekteyiz. Sözleri ve fikirleri ideal gibi duran bir adam tiplemesiyle karşımıza çıkıyor.Dini öğretiler bakımından da güzel bir film. İlk defa cumhuriyet tarihi din adamlarından birinin filminin yapılmış olması da bir dönüm noktası bence. Cumhuriyetin ilk yıllarında hemen hemen onun tarzında ki bütün din alimlerinin asılmış olması fakat onun defalarca zehirlenmesine rağmen ölmemesi akıllarda soru işareti uyandırmakta?  10 üzerinden 6-7.

fikiradamı 23 Ocak 2011 17:51:01

10

Bismillah her hayrın başıdır. Bir filme sığmayacak olan Said Nursi'nin hayatını konu alan film. Herkesin izlemesini isterim.Film genel itibariyle özellikle başlangıç olarak çok iyi. Fakat bu heyecan filmin geneline yansımamış. Said Nursi'nin kitaplar ını okuyan kişiler filmdeki kopuklukları çok rahat bir şekilde anlayabilir.Mehmet Tanrıseveri canı gönülden tebrik ederim. Allah yolunu açık etsin. Bu sahada çok eksiklikler var. Böyle sanat sahasında adamlar yetiştirmesi gerekir. Bu kadrosu oluşturup inşaallah daha sağlam ve yeni filmler bekliyoruz. (Üstadın hayatını anlatan 33 bölümlük dizi --- İSTANBULUN FETHİ) gibiSaid Nursi'nin dolu dolu bir ömrü elbette bir sinemaya sığrılmayacak kadar büyüktür. Mehmet Tanrıseverden bir istirhamım olacak. O da 33 bölümlük hayatını tam manasıyla anlatan bir dizi çekmesi. Allah yardımcısı olsun. Yolunu açık etsin. 

Yandex.Metrica