Mezuniyet

7,38

( 8 kişi yorum yaptı )

Mezuniyet

Sinema Filmi

2009

Zenginlerin okuduğu bir lisede okuyan Umut ve arkadaşları bir yıl önce intihar eden dostları Polat’ın ardından toparlanamamışlardır. Hepsi mezuniyet gecesini bir yüzleşme ve veda olarak görmektedir. Varoş bir mahallede yaşayan Aykut ise mezuniyet gecesinde arkadaşlarının zoruyla babasının arabasını çalmaya karar verir. Kader bu gece on dokuz gencin hayatını dönüşü olmayan bir şekilde kesiştirecektir.

Künye

Yönetmen Doğa Can Anafarta
Yapımcı Selen Sevigen , Sercan Çiçekoğlu
Görüntü Yönetmeni Sezer Uçar
Vizyona Giriş Tarihi 06 Kasım 2009
Tür Dram
Ülke Türkiye
Etiketler Sevişme, Sınıf, Silah, Sokak, Tetik Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.mezuniyetfilm.com

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 67.649,0 TL
Toplam İzleyici 7.654
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (8)

anıll36 12 Ağustos 2019 09:22:58

9

çok iyi bir film ama engin altan düzyatan o kadar kötü oynamış ki filme zarar verdi sanki zorla oynuyordu film zaten düşük bütçeli onun yüzünden 1 puan kırdım

filmamateur 07 Aralık 2016 03:49:19

3

Çok aşağı düzeyde bir film. Oyuncular çok yapmacık ve beceriksiz. Senaryo iyi değil. Hele çocuğun içki mağazasına girip saklandığı sahne var ya, berbat. 10 dakika! süre veriyorlar çocuğa ve içeride kimsede cep telefonu olmuyor. Zaten gişenin 7654 ki şide kalması çok şeyi açıklıyor. Aykut Oray-ın yüzünde mimik yok, Allah vermemiş. Çok kötü.

Kleberson avatar Kleberson 24 Nisan 2015 11:51:45

9

iyi bir film

myıldırım avatar myıldırım 04 Ocak 2015 18:24:17

7

Film sınıf çatışması ve aile sorunları sevgisizlik gibi önemli konuları sömürü sinemasına kaymadan çok hoş anlatmış ilk uzun metraj filminde doğa can anafarta video için yaptığı cadde hikayesi adlı filminden daha iyi bir iş çıkarmış ilker ayrık kötü adam rolündede oynayabileceğini göstermiş ama engin altan düzyatan iyi değildi aykut oray da baba rolünde iyi sayılabilecek bir performansı var filim bütün sorunların sevgisizlikten geldiği bu sorunlarıda sadece sevgi ve hoşgörü ile aşılabileciğini anlatmış yönetmen doğa can anafarta ilerde daha iyi filimler yapabilecek değerli bir yetenek.

baran34 avatar baran34 28 Nisan 2011 00:39:04

2

Türk sinema tarihinin en genç yönetmeni olan Doğa Can Anafarta'yı cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Cast konusu hem iyi hem kötü. Deneyimli usta oyuncularının yanına sıradan lise öğrencileri hiç yakışmamış. Zaten çok acemiydiler. Fakat senaryo her ne kadar filme adaptasyonda zorlandıysada; dejenere olmuş gençliğimizin, aile bağları kopuk çocuklarımızın, kötü arkadaş ortamlarının, cahil ufku dar ebeveynlerin ve toplum için utanç kaynağı olan bir yığın karaktersiz insanların özeleştirisel bir biçimde anlatıldığı ilginç bir film olmuş. Bu film vasatın altında kalmış ama gelecek filmlerinde iyi işlere imza atabilecek bir kabiliyet var. Yönetmenin Beşiktaş Atatürk Anadolu Lise'sinden mezun olduğunu okudum. Bende aynı sahilde Ortaköy istikametinde ki K.E.L.' de okumuştum. O ortamları iyi bilirim. Hangi ruh hali ile filmi çektiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Umarım bir sonra ki filminde başarıyı yakalar.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 14 Ağustos 2010 03:42:08

7

bir grup liselinin günümüzde de yaygınlaşmaya başlayan problemleriyle yüzleşmeleri.Bir gecede herkes değişir, herkes birşeyler öğrenir.O gece mezuniyet gecesidir.Rahatsız edecek kadar kötü dostlukları,dejenere ilişkileri ve mutsuz hayatları olan genç leri anlatan bu güncel filmde en çok altı çizilen mesaj ise; geleceğe umutla bakabilmek.   

Yandex.Metrica