Ev

7,70

( 10 kişi yorum yaptı )

Ev

Sinema Filmi

2009

‘Biri Bizi Gözetliyor’
yarışması benzeri evlerden birinde yarışmacılar, hayallerine kavuşmak ve beklentilerini karşılamak amacıyla 100 gün bir evde yaşamayı kabul ederler. ‘EV’ yarışmacıları için sürprizlerle dolu bu süreç, hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübeye dönüşecektir.

Canlı yayın yolunda devam ederken, birdenbire Ev’e silahlı bir adam girer ve yarışmacıları rehin alır. Saldırganın amacı oyunun kurallarını değiştirmektir.“Ev” adlı yarışmanın final gecesinde birinci olan yarışmacı elemek istediği kişiyi öldürecek ve tüm olanlar canlı yayında ekrana gelecektir. Yarışmacılar içeride ecel terleri dökerken aynı zamanda tüm Türkiye de bu gerilim dolu saatlere canlı canlı tanık olacaktır.

Künye

Yönetmen Caner Özyurtlu , Alper Özyurtlu
Senaryo ,
Yapımcı Caner Özyurtlu , Alper Özyurtlu
Müzik Deniz Güngören
Görüntü Yönetmeni Aras Demiray
Vizyona Giriş Tarihi 04 Haziran 2010
Süre 95 dk
Tür Aksiyon, Gerilim
Ülke Türkiye
Etiketler Yarışma Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.ev-film.com/

Ekip

Yapımcı Birol Temizyer (Uygulayıcı Yapımcı)
Yönetmen Ekibi Başak Çingir (Yardımcı Yönetmen)
Özlem Akınel (Yönetmen Yardımcısı)
Neslihan Aydın (2) (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Ümit Mutlu (2) (Kameraman)
Armağan Gündüz (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Çağlar Özlek (Renk Düzenleme Asistanı)
Işık Ekibi Kubilay Özoğlu (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Caner Savaş (Sanat Asistanı)
Yelkan İşkorkutan (Dekor Uygulama)
Ses Ekibi Serhat Seyis (Re-Recording Mikser)

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 263.209,0 TL
Toplam İzleyici 32.238
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 23 Kasım 2014 06:39:08

7

Farklı konusuyla iyi sayılabilecek bir film biri bizi gözetliyor programıyla dalga geçen konusu hoş olmuş ama film yarışma zamanında çekilse çok büyük ses getirebilirdi ama yarışmadan yıllar sonra çekilince pek ses getirmedi kötü adamın zeki ve eğiti mli olması ve süpriz sonu güzeldi filmin biri bizi gözetliyor programını çok gerçekçi şekilde yapması dikkat çekici psikopat rolündeki deniz celiloğlu iyi bir performans göstermiş iyi sayılabilecek bir korku gerilim denemesi.

Aslan42902 avatar Aslan42902 27 Ekim 2013 14:50:22

10

Dün gece Kanal D'de çıktı izledim senaryoyu yazan iyi yazmış gayet etkileyici izlemeyenlerin izlemelerini tavsiye ederim

Burak67 avatar Burak67 04 Ekim 2012 00:00:34

10

Türk sinemasının şu ana kadar beğendiğim en iyi yapımlarından biri... insanların şöhret uğruna yapmayacakları şey yokmuş meğer

baran34 avatar baran34 16 Haziran 2012 02:46:06

10

  Oyun öyle oynanmaz böyle oynanır!!!!!Harika bir iş kotarılmış. Öncelikle Elveda Rumeli dizisinin "Ispanak Namık" rolünü başarıyla oynayan Caner Özyurtlu arkadaşımızın hem yönetmen hem de senarist koltuğunda bu yapıma hayat vermesini canı gönülde kutluyorum. Artı parantez Deniz Celiloğlu gibi bir amatör oyuncunun nasıl böylesine profesyonelce oynadığına şaştım. İlerde iyi projelerde mutlaka görmek isteriz.  Filme gelirsek; herşey 10 numara fakat zamanlamada çok geç kalınmış. Tabii buda gişeye sönük olarak yansıyor. Çünkü filmin kıstas aldığı(aynı zamanda yerdiği ve dalga geçtiği) BBG evi yayındayken veya hemen sonrasında gösterime girseydi inanıyorum büyük hasılat elde ederdi. Zaten oldum olası bbg tarzı konsepte sahip bütün saçmasalak yayınlara gıcık oluyorum. Bu tür programlarda oynayanlara birşey diyemiyorum çünkü şöhret budalalığı elde değil. Ama izleyip üstüne kafa yorup birde sms atma çılgınlığınada imza atanların ruhsal sağlıklarından şüpheliyim. İşte bu noktada yönetmenimiz akıl sağlığı yerinde olan izleyicilerin kalbi duygularını biraz kanlıda olsa beyazperdeye aktarıyor. Zaten finalinde bu oyunun saçmalığına göndermede bulunuyor. Filmdeki en anlamlı cümle tabiiki Deniz Celiloğlu'ndan geliyor. "Oyunu kimin başlattığı değil kimin bitirdiği önemli" Yani bu saçmalıkları biz izleyici olarak izlemesek bu tür saçma konsepte sahip uyduruk şeyler hiç çekilmeyecek. Muhakkak ama muhakkak izleyin.

ekinokswest 28 Nisan 2012 20:24:04

hayal kırıklığı yarattı bende 

ali87 avatar ali87 07 Mart 2012 12:27:03

çok güzel film olmuş izlediğime değdi

Yandex.Metrica