Kırık Kucaklaşmalar

7,91

( 3 kişi yorum yaptı )

Kırık Kucaklaşmalar

(Los Abrazos Rotos)

Sinema Filmi

2009

Karanlıkta yazan, yaşayan ve seven bir adam. Bundan 14 yıl önce Lanzarote adasında geçirdiği korkunç trafik kazasında sadece görme yeteneğini değil, Lena’yı, yani hayatının kadınını da kaybetmiştir. İki isim kullanır: Harry Caine, senaryo, hikaye ve edebi yazılarını yazarken kullandığı takma adı, Mateo Blanco da yönetmenlikte kullandığı gerçek adıdır. Kazadan sonra gerçek kimliğini reddeder ve takma adı Harry Caine ismini kullanır. Hayatta tutunabilmesi için Mateo Blanco’nun Lanzarote’de sevgilisi Lena ile öldüğü fikrini kabullenir. Senaryoları sayesinde yaşayan Harry Caine’e eski sadık yapımcısı Judit Garcia ve Judit’in oğlu ve yazılarını kağıda döken Diego yardım eder. Yaşamaya ve yazmaya karar verdiğinden beri, Harry acıyla alay eden ve bilinçli olarak geç mişini unutan hayattan zevk almak için diğer duygularını geliştiren çekici bir adamdır. Gerçek kimliği olan Mateo Blanco’nun tüm izlerini hayatından siler. Bir gece Diego bir kaza geçirir ve Harry o gece onun başından ayrılmaz ve ona bakar. Diego ona, Mateo Blanco’ya bir kaç şey sormak istediğini söyler, Harry şaşkınlığının ardından kabul eder ve 14 yıl önce olanları bir babanın uykuya dalan oğluna masal anlatması gibi anlatmaya başlar. Mateo, Lena, Judit ve Ernesto Martel’in hikayesi; kader, kıskançlık, güç, trajedi, suçluluk duygusu tarafından yönetilen çılgın,mantıksız bir aşk... Birbirine sarılmış iki sevgilinin bin parçaya bölünen resmi... Haraketli ve hüzünlü bir hikaye.

Künye

Yönetmen Pedro Almodóvar
Senaryo
Yapımcı Agustín Almodóvar , Esther Garcia
Müzik Alberto Iglesias
Görüntü Yönetmeni Rodrigo Prieto
Vizyona Giriş Tarihi 08 Ocak 2010
Süre 127 dk
Tür Dram, Gerilim
Özellikler Renkli
Ülke Ispanya

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Hasılat 225.101,0 TL
Toplam İzleyici 19.281
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (3)

psıkopat_sulo91 avatar psıkopat_sulo91 02 Şubat 2010 05:11:02

Süperdi.İlk kez bi Almadovar filmi izledim ve film bittikten sonra ben niye bu adamın filmlerini izlemek için daha erken davranmadım diye sordum kendi kendime.Dönüş üde kesinlikle izlicem.Eminim o da mükemmeldir.

Exotic avatar Exotic 14 Ocak 2010 07:48:01

9

Almadaovar'in klasiklesmis Penelopeli arthouse filmlerinden. Penelope Almadadovar'in artik vazgecilmezleri arasindadir. Volver arthouse turu film olmasina ragmen baya bi yanki yapmisti..Volver'den sonra dinlenen Pedro Almadovar yeni bir film icin cal isirken yine Volver'in 2 onemli oyuncularindan Blanca Portillo &  Lola Dueñas'i kadroya dahil etmis(Penelopeyi saymiyorum bile). Los Abrazos Rotos bildigimiz Pedro Almadovar arthouse filmlerinden ama Volver'den baya bi farkli neden mi ? Volver daha cok komedi dram tarzindaydi ki bu yeni filmi daha cok gerilim dram tarzinda ve Pedro'nun cektigi en pahali filmlerindenmis. Biliyorsunuz cogu zaman arthouse filmlere fazla para harcanmiyor buda filmi zaten onun icin arthouse yapiyor. Ben Pedro'nun bu yeni yapiminada bayildim ama tabiki bi Volver kadar etkileyici degildi ama karsilastirmamizda sacma aslinda her filmi ayni konulu olamazki. Bu sefer degisiklik yapip thriller/dram turunde yapmis. Ama benim gibi gercek Pedro Almadovar fanlari filmin ona ait oldugunu anlariz cunku o herzaman filmin finaline dogru surpriz bir gelisme ile bizi sasirtmayi basarir. Film beni gercekten etkiledi ve 100 de 100 Volver gibi bu filminde dvdsini alacagim. Penelope yine harikalar yaratmis ona zaten sadece ben bayilmiyorum Pedro'da onun en buyuk hayranlarindan biri. Pedro Penelope'yi Volver'da soymamisti ama Los Abrazos Rotosta soymayi basarmis :) . Penelope'den yine yeni mukemmel bir arthouse bekliyorum tabi Pedro'danda ama beraber ama ayri ayri fark etmez. Bu film sadece arthouse severlerin top 10 listesine girmeye aday ( benimkine girdi) yani herkezin sevecegi bir film degil ama Penelope icinde izliyebilirsiniz..

alisekeroglu avatar alisekeroglu 10 Ocak 2010 20:26:01

10

Karanlıkta yazan‚ yaşayan ve seven bir adam. Bundan 14 yıl önce Lanzarote adasında geçirdiği korkunç trafik kazasında görme yeteneğiyle birlikte hayatının kadınını da kaybetmiştir. O günden sonra senaryo yazarken kullandığı takma adı Harry Cain e ismiyle hikâyeler yazmaya devam eder. izlenmeye değer bir film 

Yandex.Metrica