İşkence Tarikatı

7,88

( 7 kişi yorum yaptı )

İşkence Tarikatı

(Martyrs)

Sinema Filmi

2008

1970’lerin başında, Fransa’dayız. Birkaç ay önce kaybolan 10 yaşındaki küçük kız Lucie yolda başıboş dolaşırken bulunuyor. Vücuduna şiddet uygulanmış fakat hiçbir cinsel taciz izi yok ve kaçırılma nedenleri bir türlü açıklanamıyor. Şokta, kelimelerini kaybetmiş Lucie, bir hastaneye kaldırılıyor ve orada kendi yaşında Anna adında bir kızla arkadaş oluyor. 15 sene sonra… Sıradan bir ailenin kapısı çalar. Evin babası kapıyı açar ve elinde av tüfeğiyle bekleyen Lucie’yi karşısında bulur. İşkencecisini bulduğuna ikna olan Lucie tetiği çeker.

Künye

Yönetmen Pascal Laugier
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mayıs 2009
Süre 97 dk
Tür Dram, Gizem, Korku
Ülke Kanada Fransa
Etiketler 1970" ler, Av Tüfeği, Cinsel Taciz, Fransa, Hastane, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.martyrs-lefilm.com/

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 64.000,46 TL
Toplam İzleyici 6.206
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (7)

pleiadess avatar pleiadess 09 Ağustos 2012 21:02:10

9

DİKKAT SPOILER


Öncelikle + 18 lik bir film olduğunu söylemekle başlayayım aşırı şiddet kan işkence bilimum ne ararsanız var gerilim dozuda tansiyonuda oldukça yüksek sahnelerle bezeli bir film .. filmin açılışını küçük bir kız yapıyor ,tüm vücudu kesikler içinde işkence gördüğü yerden kaçıyor sonra zaman geçyor ve birde bakıyorsunuz aynı kız 15 yıl sonra büyümüş ve sabah kahvaltısı yapmak üzere masalarına oturmuş bir aileyi pompalı tüfekle yok ediyor .. kıza üzülenlerin hay ben senin dediği anlardır o anlar ( masadaki ebeveynlerin ne haltlar karıştırdığını sonlara doğru öğreniyoruz ) ilk başlarda konusunu anlamakta zorlanıyor insan, sonraları anlıyorsunuz Bir ayakları çukurda olan 80 lik sefillerin dertlerinin ne olduğunu hepsi bir deney uğruna kadınların daha başarılı oldukları ispatlanmış bir deney deneyin konusuna gelince bir odaya hapsettikleri kadını dövüyorlar parçalanmadık kırılmadık kemikleri kalmayıncaya kadar işkence ediyorlar oda yetmiyor canlı canlı derilerini yüzüyorlar amaç ise insana açı çektirerek ölmeden halen hayattayken öteki alemi deneyimlemeleri ve bu deneyi yapanlara öteki alemle ilgili bilgileri gördüklerini aktarmak velakin demem o ki midenen bedenen ve ruhen sağlıklıysanız izleyin :)

canatan avatar canatan 28 Eylül 2009 13:41:09

Filmde çok fazla işkence sahnesi var.Sıkıcı,vasatın altında bir film.Bence seyredilecek bir film değil.

deep_impact avatar deep_impact 13 Eylül 2009 16:02:09

7

fena değilmiş. kanı sevenler için ideal film, sevmeyenler izlemesin. kısmen saçmalık gibi olsa da değişik bişey yapmaya çalışmışlar. fena olmamış.

sinemaaşığı avatar sinemaaşığı 20 Ağustos 2009 14:28:08

10

ben filmi çok beğendim fakat çok ürkütücü sahneler var bence testereden daha korkunç son yıllarda izlediğim en iyi korku filmi filmdeki anna karakteri süper gerçekten nefis bir film ve fazla korkunç

queenofdarks 11 Ağustos 2009 23:12:08

kan ve çıplaklık...tipik bir fransız filmi konu ve işleyiş bakımından farklı olduğu için izlenmeye değer.

arafaresi avatar arafaresi 21 Nisan 2009 11:17:04

Herkesin kaldırabileceği bir film değil ağır sahneler var izlerken yarıda kalma ihtimali çok yüksek 

Yandex.Metrica