Kara Köpekler Havlarken

7,19

( 6 kişi yorum yaptı )

Kara Köpekler Havlarken

(Black Dogs Barking)

Sinema Filmi

2008

“Kara Köpekler Havlarken” iki varoş delikanlısı Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça’nın (Volga Sorgu Tekinoğlu) şehrin kıdemli çakalları arasından sıyrılıp yırtma / sınıf atlama mücadelesini anlatmaktadır.


Dünya premierini Rotterdam Film Festivali'nde yaptı.38.th ROTTERDAM IFF - World Premiere31.st MOSCOW IFF - Asian Etreme20.th STOCKHOLM IFF - Asian Images35.th SEATTLE IFF - Contemporary world cinema17.th HAMBURG IFF - Vibirant Metropolities25.th WARSAW IFF - Competition 1-2 Films54.th SEMINCI Valladoid - Competition 1-2 Films45.th PESARO IFF - Competition31.st MONTPELLIER IFF - Panorama32.th DENVER STARZ IFF - World Cinema33.rd CAIRO IFF - Festivals of Festival35.th GHENT IFF - Official Selectio n19.th COTTBUS IFF - Focus23.rd Wine Counry IFF - Contemporary world cinema19.th FUKUOKA IFF - Focus on Asia6.th YEREVAN IFF - Directors of Crosing Borders16.th TALLIN BLACK NIGHTS IFF - Panorama11.th NEWYORK TURKISH FF - without borders and Debut21.th München Türk Film Festival - Sellection23.rd Singapour IFF – Cinema Today14.th Bermuda IFF - Sellection12.nd Eskisehir Int. Film Festival – Sellection3.rd Silkroad Int .Film Festival – Compeition5.th Lola Screen Film Festival – World Panorama3.rd Kiev Türk Film Seçkisi13. Gokceada Film Festivali - Sellection20.Films From South – Compeition2.Cinepec's Film Festival – Sellection1.Clearwater Film Festival – Sellection1.New York Eurasian Film Fesitival – Compeition4.Steps Int . Film Festival - Competition

Ödüller

Sinema Yazarları Ödülü (21.Ankara Film Festivali-2010)

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu (21.Ankara Film Festivali-2010)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (21.Ankara Film Festivali-2010)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (46. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali-2009)

Ekip

Yapımcı Özcan Özel (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Maryna Gorbach (Kurgu)
Yapım Ekibi Emel Dursun (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Serhat Çakılcıoğlu (Yardımcı Yönetmen)
Selin Güngör Mincinözlü (Yönetmen Yardımcısı)
Batuhan Ener (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Batuhan Arite (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Şafak Mıhlaç (Jenerik Tasarım)
Dilek Er (Renk Düzenleme)
Şafak Mıhlaç (Negatif Kayıt)
Ses Ekibi Umut Şenyol (Ses Tasarım)
Gürkan Özkaya (Ses Kayıt)
Umut Şenyol (Final Miks)
Erol Adilçe (Final Miks)
Bülent Bengü (Boom Operatörü)

Firmalar

Karakırmızı Film (Yapım)
Fono Film (Laboratuar)

Son Yorumlar (6)

tahsinzorlu 29 Ocak 2013 06:41:01

Volga değerli bir sinemacıdır. Hal hatır bilir elinden gelenin en iyisini yapar.

mkurtsen avatar mkurtsen 24 Eylül 2012 16:42:36

9

İş olsun cebimiz dolsun diye değilde sinema yapmak için yapılmış güzel bir film. Çeşitli festivallerde çeşitli ödülleri var, bukadar ödülü kimse kimseye boşuna vermez.Başka Semtin Çocukları'na benzemesi olsa olsa tesadüf olur, zira kime aynı yıl çek ilen filmin birkaç ay sonra benzerini yapmaz. Senaryo güzel yönetim ve oyunculuklar başarılı. Özellikle Cemal Toktaş samimi ve abartısız oyunu ile öne çıkıyor. Yapımcılar bu genci iyi değerlendirmeli. Onu geleceğin Kadir İnanır'ı olarak görüyorum On numara bir halk çocuğu.. Hiç bir eksiği yok.
Erkan Can, Volga Sorgu herzamanki gibi çok başarılı. Diğer oyuncular-da öyle.

ekinokswest 06 Mayıs 2012 23:54:05

Volga Sorgu nun dehşet oyunculuğunu izledik. 

baran34 avatar baran34 30 Ocak 2012 23:43:01

3

 Filmin müziği ve Volga Sorgu'nun kendine has karizması dışında elle tutulur bir yanı yok bu filmin. Seslendirme bir felaket. Oyuncuların ne dediği anlaşılmıyor. Zannedersem filmin birkaç yerinde doğaçlama yapılmış ve hiç olmamış. Başka Semtin Çocukl arı filminide seyretmiştim. Sanki o filmi kopyala yapıştır yapmışlar. Konu aynı mizansen aynı hatta Volga Sorgu ordada aynı tipleme karakter ile oynuyordu. Gereksiz çekilmiş bir film.

afarikan avatar afarikan 06 Mayıs 2010 17:23:05

6

Aydın Sayman'ın Başka Semtin Çocukları filminin aynısının tıpkısı neredeyse Volga Sorgu ve Mehmet Ustanın oyunculuklarının dışında bana güzel gözüken hiç bir şey olmadı çünkü Başka Semtin Çocukları filminin kötü bir kopyası olmuş.O filmle bir hayli b enzerlik var.O filmde daha fazla gönderme vardı hem yüzeysel kalıyor hem de teknik anlamda eksiklikler bir hayli fazla filmin ilk yarım saati zaten kendinizi adapte edemiyorsunuz kamera sürekli sallanıyor. Açıkçası etki bırakmadı bende alt metin iyi doldurulamamış

hasan.karci avatar hasan.karci 13 Nisan 2010 11:16:04

böyle filmlerin yapılması türk sineması için gerekli iyi bir yapım oyuncular iyi.dikkat çekenler arasında RRGUN KUYUCUvar. 

Yandex.Metrica