Beyaz Atlı Adam

8,36

( 3 kişi yorum yaptı )

Beyaz Atlı Adam

Sinema Filmi

1965

Beyaz atıyla avare avare dolaşıp garip bir yaşam sürdüren genç adam, bir gün bir kasabada konaklar. Mutluluk arayışı içinde olan esrarengiz atlı adam, kasaba sakinleri tarafından ilgiyle karşılanır. Kasabalılar büyük bir mutula yıllardı böyle bir adamı beklemektedirler. İşte bekledikleri adam, nihayet gelmiştir. Beyaz atlı adamın gelişi, tüm kasaba sokaklarında, düşkünler yurdunda, zengin konaklarda duyurulur. Beyaz atlı adam, herkesin derdine derman olacak ve tüm sorunları çözecektir. Ve bu esrarengiz adam, bir masal kahramanı gibni herkesi dinler. Öğütler verir. Kötüleri vurur kırar, iyileri sever sevilir... Özetle, herkese umut dağıtır. Sonra da geldiği gibi beyaz atıyla bir başka kasabaya doğru çekip gider. Bu özgür ve göçebe yaşamı içinde nereden gelmiştir, nereye gidecekti r? Bu soruların cevabını kendi de bilemez.


-Film kayıptır.
-4.6.1970 perşembe Özen sinemasında gösterime girmiş. Zafer ALGAN

Künye

Yönetmen Remzi Jöntürk
Senaryo
Yapımcı Sinan Çetin , Nuri Akıncı
Görüntü Yönetmeni Cezmi Ar
Tür Macera
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Firmalar

Televizyon Film (Yapım)
Can Ofset (Afiş Baskı)

Son Yorumlar (3)

adonis_malheureux 04 Mart 2015 03:02:42

tamam ama bu filmin diğer adı magrur ve sefilse neden 2 ayrı aurı diye nitelemişler? üstelşk film bayagı kısa, neden ama?

Ben söyleyeyim film nerden gelmişse ya filmi bile bile kısaltmışlar ya da film çok kötü göst eridğinden dolayı kısaltmışlardır..

Sırası gelmişken filmlerimn yani türk filmlerin kısalığı hakkında konuşmak istiyorum: bizim filmlerimiz maalesef 50 dakikaya inebiliyor, normal olarak filmler 70 dakikadan az olmamaktadır, ama bizim filmlerimiz kısalıyor süre bakımından, aynı güneşe bırakılan sulu şeylerin zamanla kaybolduğu gibi, ama avrupalılar da bu yok yani onlar 1896 yılların veya şöyle diyelim 1900 yılların başındaki flmlerden süre bakımından hiçbir kısalma yok ama bizde var, acaba bu süre bakımından kısa olan eski filmlerimizin orijinal nüshaları var mı ? varsa uzun mu? bildiğim 20- 30 tane filmler var ki ya süreleri 1 saat yada 30 dakika ile 59 dakika arasında değişiyor:1: marmara Hasan yılmaz g.. 2: eşkiya halil cüneyt ar. 3:marmara hasan 38 dakika. allahtan film 10 dakikaya inmemiş.. 4::beyaz atlı adam : 52 dakika....5::kan gövdeyi götürdü : 47 dakika ...6:korkusuzlar ::: 56 dakika 7: beyoğlu canavarı yılmaz güney: 42 dakika. 8::erotik filmlerimiz çok büyük kısmı....1087 film çıkarılmış bunlardan en az 800 tanesi 60 dakikadan daha az. bana göre bu filmlerin bir saatten aşagı olanların sayısı em fazla 100- 150 tanedir.daha da sayılabilir... teşekkürler

siyah kare 05 Ekim 2013 00:54:24

filmin kopyası nette bulunmaktadır

mega84 16 Nisan 2013 20:46:26

Yılmaz Güney'in en kayıp filmlerinden biri olarak bilinmektedir. Filmin bir diğer adı da "Mağrur ve Sefil"dir.

Yandex.Metrica