Memleket Hikayeleri - Hürmüz Gelin

TV Filmi

2007

Balıkçı Rıza ekmeğini denizden kazanarak annesiyle birlikte yaşayan yetim bir delikanlıdır. Bir sabah denize açılmadan evvel ağını kontrol ederken ağının yırtıldığını fark eder. O gün denize açılıp kısmetini arayamazsa da, yeni bir ağ almak için gittiği balıkçı dükkanında hayatının kısmetiyle tanışır.
Hürmüz'den etkilenen Rıza onu balıkçı dükkanında tekrar görebilmek için, ağ parasını eksik verir ve baba yadigârı çakıyı rehin bırakır. Hürmüz babası İlyas'dan çakının değersiz olduğunu anlayınca Rıza'nın peşine düşer ve balıkçı barınağında onu bulur. Böylece iki genç arasındaki sevda ateşi yanar.
Bu esnada hapishaneden çıkan Süleyman adamlarıyla köyde terör estirmektedir. Gözü Hürmüz’ün babasının dükkanındadır. Süleyman yine tehdit savurmak için dükkana gittiği bir gün Hürmüz'le karşılaşır ve ona tutulur. Hürmüz’ün peşini bırakmaya hiç niyeti olmayan Süleyman ve balıkçı Rıza arasında bir çekişmedir başlar.

Künye

Yönetmen Murat Düzgünoğlu
Senaryo
Müzik Avni Uygun
Tür Dram, Duygusal
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Balıkçılık, Borç, Deniz, Gelinlik Daha Fazlası

Ekip

Yapım Ekibi Zeynep Tor (Genel Yönetmen)
Şenol Turan (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Melis Rodriges (Yönetmen Yardımcısı)
Serkan Orhun (1. Yönetmen Yardımcısı)

Firmalar

Tor Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (3)

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 27 Haziran 2010 17:58:06

8

Arada kanal 7de yayınlanan bir tv filmi memleket hikayelerinden uyarlanmış müge uyarın annesinin mezarına ziyaret etmek isterken denize düşmesi tekneden  o sahne çok dramatikti ve denizde kayboldu...

semanur88 25 Aralık 2007 22:47:12

  adnan koç u çok beğeniyorum. kandisi çok iyi bir oyuncu. memleket hikayeleri onun sayesinde güzel . başarılarının devamını dilerim

dere_bocuku avatar dere_bocuku 23 Ağustos 2007 16:09:08

6

Çok güzeldi. Bazen ağlatıyor bazen güldürüyorlar bizi.

Yandex.Metrica