Eksi 18

7,74

( 4 kişi yorum yaptı )

Eksi 18

TV Dizisi

2006

Babacan bir başkomiser; Hızır, Hızır Başkomiser’in polis akademisine yazdırarak hayatını kurtardığı yetim büyüyen polis Murat; yoksulluk nedeniyle zor şartlarda gerçekleşen bir eğitim döneminden sonra idealist bir polis olan Defne ve nişanlısını kaybetmesine sebep olan sokak çocuklarıyla karşılaştığı günden itibaren kendini onlara adamış olan idealist bir psikoloğun kesişen yolları… Ve kendini sokak çocuklarını topluma kazandırmaya adamış bütün çocuk şubesi polisleri…


EKSİ 18 toplumun kanayan bir yarasına parmak basıyor; Çocuk Suçları! Sokakların her geçen gün daha tehlikeli bir hale geldiği, dünyadaki suç oranlarının hızla arttığı günümüzde Emniyet amirliği Çocuk Şubesi’nin cesur ve fedakâr polisleri izleyenleri derinden sarsacak olayların peşine düşüyor. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Valisi Muammer Güler de katkıda bulunacağı dizinin başrollerini 2003 Türkiye güzeli Tuğba Karaca ve 2005 Best Model Of Türkiye Birincis i Burak Özçivit paylaşıyor. Çarpıcı ve etkileyici bir kurguyla ekrana gelecek dizinin her bölümünde ayrı bir hikaye ile suça itilmiş çocukların öyküsü anlatılacak. Suçlu olarak emniyete getirilen her bir çocuğun suça itilme nedenlerinin irdeleneceği sosyal içerikli dizide polislerin yaşamına da daha yakından göz atılacak.

Künye

Yönetmen Ahmet Sönmez (2)
Senaryo , , , ,
Yapımcı Erdal Bölükgiray
Müzik Gökhan Tamir
Görüntü Yönetmeni İbrahim Çaltılı
Tür Dram, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Salih Çelik (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Ersin Göncü (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Uğur Vural Kıvırcık (Sanat Yönetmeni)
Muzaffer Taştan (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Uğur Armutçu (Yapım Amiri)
Ramazan Kalıntaş (Yapım Amiri)
Hüseyin Köken (Set Amiri)
Ümit Ayan (Set Asistanı)
Yönetmen Ekibi Oğuzhan Akçay (Yardımcı Yönetmen)
Kerem Saka (Yardımcı Yönetmen)
Tanya Özlem Balcı (2. Yönetmen Yardımcısı)
Işık Ekibi Osman Sandıkçı (Işık Şefi)
Erkan Can (2) (Işık Şefi)
Erdem Uzun (2) (Işık Şef Yardımcısı)
Tayip Yiğit (1. Işık Asistanı)

Firmalar

Kanal 7 (Yayıncı)
Oba Film (Yapım)

Son Yorumlar (4)

tubik_ 09 Temmuz 2007 17:11:07

10

bu diziyi bende bikere izledim ama ismini bilmiyordun bi sitede ankette bilmediğimi işaretlemiştim ama isminden dolayı hatırlamadım fakat kanal 7 de sadece 1 bölümünü izleme fırsatım oldu dier bölümleerinide izlemek istedim ama malesef hiç denk getir emedim kısmet deilmiş ama şimdi yeni dizisini beğeni ile izlemekteyim inş başarılar seni takip eder.....

mişa 16 Şubat 2007 13:15:02

10

ben eksi18 i büyük begeni ile izliyorum ve seviyorum veeee en çok ne hoşuma gidiyo biliyor musunz?türkiye de çocuklara kkarşı onalara sahip çıkabilecek TÜRK ÇOCUK POLİSİ var bu diziyi yönetene. yapımcısına,oyuncularına çokkkk teşekkür ederim özellikl e burak özçivit e burakcım kendi yanlızsanma bende en az senin kadar bu ugurda mücadele ediyorum tüm ekibe sevgilerimle???!!???

derya_oz 03 Ocak 2007 16:16:01

ben bu diziyi çok begeniyorum.fakat çok sürmeyecek gibi görünüyor.ben 4. bölümde rol alan Zeynep mucurlunun oyunculugnu çok begenmiştim.dedim ki dizi düzeliyor bu kız girdi artık diziye herşey güzel olcak dedim ki bi de ne göreyim zeynep yok 5. bölüm de.ben bir bayan olarak o kızın diziye ana rol olarak sokulmasını isterim...zaten siz almasanız bile çok büyük yerlerde görecegiz onu.ama ben gene de söyleyeyim zeynep yoksa bu dizi yürümez kardeşim.iyi çalışmalar.

karatop avatar karatop 14 Aralık 2006 21:15:12

8

çekim ve zaviyelere nispeten bir sözüm yok.yanlız 5 senarist tarafından kaleme alnan senaryo,nun polisiye pratiklerinin diziye uyarlanışı nakıs.bilmemek maazeret değil.en azından konsept uyarlaması yaplabilinir.günümüz insanı artık görevide rütbeyide biliyor.dahili ve harici çalışmalar ile oprasyonlar çok zayıf cılız kalıyor.açıkcası dizinin gidişatı patron mehmet ve erdal beyi sinir ve sıkıntılara sokabilir.maddi manevi çıkış senaritler sizlere bağlı.yaşıyormuşcasına üretken olmanızı dilerim.sizde acımasızca silmeden okumalarına imkan tanırsanız sevinirim.herşeye rağmen başarı dileklermle.

Yandex.Metrica