Yeni Hayat

8,73

( 26 kişi yorum yaptı )

Yeni Hayat

(Cast Away)

Sinema Filmi

2000

Chuck Noland, filmde hem kişisel hayatını hem de iş hayatını saatin tik-taklarına göre yaşayan bir FedEx sistem mühendisini canlandırıyor. Hırslı kişiliği yüzünden her şeyini kariyerine adamış olan Noland günlerini, maksimum kontrol sayesinde maksimum başarıyı getirecek şekilde önceden planlayarak yaşamaktadır.İşinde her şeyi halledebilen Chuck özel hayatında aynı derecede başarılı değildir çünkü işiyle ilgili sorumlulukları, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Kelly'ye çok az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Filmde Kelly'yi yine bir Oskar sahibi aktrist Helen Hunt canlandırıyor.Fakat Chuck'ın bu manik varlığı, uzak bir adada yalnız kaldıktan - hayal edilebilecek en ıssız yere savrulduktan - sonra sona erecektir. Yaşam mücadelesi vermeye başladığı andan itibaren, günlük hay atın rahatlığından uzakta, ve hiç kimseyle konuşamayan Chuck hem fiziksel hem ruhsal açıdan bir değişime de başlamış olacaktır. Ve günlük hayatın boş işleri ve baskılarını çok uzaklarda bırakan Chuck'ın 'başarı' ya ve kendisine bakışı düşünebileceğinden çok daha fazla değişecektir.

Ödüller

En İyi Erkek Oyuncu (58.Altın Küre Ödülleri-2001)

Oynayanlar

Paul Sanchez Paul Sanchez Ramon
Lari White Lari White Bettina Peterson
Tom Hanks Tom Hanks Chuck Noland
David Allen Brooks David Allen Brooks Dick Peterson
Leonid Citer Leonid Citer Fyodor
Nick Searcy Nick Searcy Stan
Helen Hunt Helen Hunt Kelly Frears
Geoffrey Blake Geoffrey Blake Maynard Graham
Anne Bellamy Anne Bellamy Anne Larson
Hakan Akın Hakan Akın Türkçe Seslendirme
Sungun Babacan Sungun Babacan Türkçe Seslendirme
Mark S. Porro Mark S. Porro
Steve Monroe Steve Monroe Steve Larson
Elden Henson Elden Henson Elden Madden
Jay Acovone Jay Acovone Pilot Peter
Chris Noth Chris Noth Jerry Lovett
Rich Sickler Rich Sickler FedEx
Michael Forest Michael Forest Pilot Jack

Son Yorumlar (26)

performer avatar performer 01 Ocak 2018 00:10:37

9

bu film için tom hanks'den başka bir oyuncu düşünülemezdi bence... sanki hikayeyi yazan tom hanks'i düşünerek yazmış... ilk defa yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam TGRT kanalında izlemiştim ama orada tom hanks'ı sungun babacan seslendirmişti bu ne tte izlediğim versiyonda hakan akın konuşmuş... macera ile duygusalı çok iyi harmanlamışlar, zaten bu filmin süresinden de anlaşılıyor.

fahri.07 avatar fahri.07 13 Ekim 2015 14:59:42

9

Çok gerçekçi bi film.işine son derece bağlı Chuck Noland'ın bir kaza sonucu ıssız bi adaya düşmesi ve tek başına 4-5 yıl boyunca balık ve hindistan cevizi yiyerek hayata tutunması ve voleybol topunu arkadaş edinmesi çok etkileyici ve dramatik geldi b ana.özellikle dişini çektiği sahne görmeye değerdi.filmin süresi uzun ve ağır ilerliyor ama kurgusu mükemmel olduğu için hiç sıkmıyor izleyiciyi.dikkat ettimde Tom Hanks bu filmi mükemmel oyunculuğu ile neredeyse tek başına götürüyo.bu arada kadınlar ne ister filminde oynayan başarılı oyuncu Helen Hunt'u bu filmde görmek ayrı bi zevkti benim için.mutlaka izlenmeli.10/9

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 24 Haziran 2015 11:32:22

8

Baştan sona heyecanla izlenen keyifli heyecanlı bir film üstelik çoğu tek bir mekanda bir adada bir oyuncuyla geçmesine rağmen insanı hiç sıkmıyor türünün en iyi örneklerinden kaçırılmaması gerek bir başyapıt.

portiangel avatar portiangel 08 Mart 2013 14:00:05

10

bu filmi tv de izlemiştim açtığımda sadece son yarım saatini filan izlemiştim ve çok beğenmiştim.En kısa zamanda yeniden baştan sona izleyeceğim..

Hakan_Irızak avatar Hakan_Irızak 28 Kasım 2012 11:49:37

7

Tom Hanks'in en iyi 3 filminden biri

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 03 Kasım 2012 14:42:45

7

tek kişilik dev film 7/10

Yandex.Metrica