Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Forrest Gump (Forrest Gump)

Forrest Gump

9,08

(42 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 21 Dk Dram Duygusal Savaş Komedi Dram, Duygusal, Savaş, Komedi
IMDb puanı: 8.3

Yönetmen: Robert Zemeckis Robert Zemeckis

Ülke: ABD

Oyuncular: Sally Field, Mykelti Williamson, Gary Sinise, Robin Wright , Tom Hanks, Haley Joel Osment, Rebecca Williams, John Randall, George Kelly, Michael Conner Humphreys Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenEn İyi Uyarlama SenaryoEn İyi KurguEn İyi Erkek OyuncuEn İyi FilmEn İyi Erkek OyuncuEn İyi YönetmenEn İyi Film

Konusu :

Forrest sakat bir çocuktur ancak bu sakatlığı onun normal bir insan haline dönme arzusunu köreltmemiştir.

Tam otuz yıl boyunca inanılmaz zorluklar yaşayan Forrest sonunda kendisini ülkesinin en sevilen futbol yıldızları arasında görmesini sağlamıştır.

Bu çabaları o kadarla da kalmamış katıldığı Vietnam savaşından bir kahraman olarak dönmüş ve Beyaz Sarayda şeref madalyası almış ama en önemliside dünyada en çok sevdiği şey olan sevgilisinin kalbini kazanıp onunla evlenmeyi başarmıştır.

Çok akıllı olmasada kalbinin neyi istediğini çok iyi bilen Forrest ona ulaşabilmek için olağanüstü bir çaba sarf ederek herkesin istediğini elde edebileceği konusunda bir örnek teşkil etmiştir.baran34

8 Eylül 2017 00:36

Ben bu filmi yıllardır nasıl izlememişim dedirten olağanüstür bir film. Evet belki absürd denecek kadar reel hayatımızda olmayacak masalsı atraksiyonlar olabilir fakat Tom Hanks'ın oyunculuğu ve Zemeckis'in usta işi yönetmenliği ile yapım boyut atlamış. Forrest Gump'ın hayat hikayesinin yanında Jenny'inin yürek burkan hayatınıda paralel olarak izliyoruz. Yönetmen siyasi ve ideolojik muhalif tavrını filmin akışında yer yer adapte etmiş. Müthiş bir film.

Cevap Yaz

black_eagle_09

5 Kasım 2014 23:02

Filmin tek teması çocuğun başarma azmidir ve iyi işlenmiştir. Ancak senaryo olarak Esaretin Bedeli filmiyle kıyaslanamaz bile. Gerçek hayattan alınmış film daha iyi olacak diye bir kural da yok. Abartılı sahneler de filmin inandırıcılığını zayıflatmış bence.

Cevap Yaz

riverlicious

16 Ağustos 2014 12:05

süper bir film.Gerek konu gerek oyunculuk gerek işleyiş.Mutlaka izleyin .

Cevap Yaz

rhegno

11 Ekim 2012 00:29

Ne mükemmeldi bu film..Tom Hanks başarısı..

Cevap Yaz

yshn

31 Ağustos 2012 21:38

film süperdi tom hansk ın bu filmdeki performansını iyi buldum

Cevap Yaz

engin yüksel

8 Nisan 2012 16:33

kült hale gelmiş bir film 9/10

Cevap Yaz

| S z R |

9 Ağustos 2011 16:01

Harika bir film ... Tom Hanks hakkını vermiş ...

Ayrıca filmde müziklerde dikkatimi çekti 

 HD kalitede izlerseniz Filmin çekildiği  yerler göze çok hoş geliyor

Cevap Yaz

ÇiğdemAsya

11 Temmuz 2010 12:00

Batı'nın manevi bir film çevirme çabasının sonucu. Forrest de bu senaryoda çevresindeki insanların bakış açılarını olumlu yönde etkileyen ve hayatın kader boyutunu hatırlatan bir karakter. Çok emek verilmiş olmasına rağmen, genellikle Doğu'daki filmelerin verdiği manevi hazzı tadamadım. Ama Tom Hanks'in oyunculuğu çok iyi! Forrest Gump onunla hayat buluyor zihinlerimizde.

Cevap Yaz

myasar

1 Temmuz 2010 16:07

o kadar sağlam bir senaryoya hangi oyuncuyu koysan oynardı fakat tom hanks in oynaması ayrı bir tat katmış,bunun yanında yardımcı oyuncuların da hakkını vermek gerek..

Cevap Yaz

kuşçu

21 Kasım 2009 13:27

Tam bir kült.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica