Süpermen Dönüyor

7,97

( 16 kişi yorum yaptı )

Süpermen Dönüyor

(Superman Returns)

Sinema Filmi

2006

Birkaç yillik gizemli yoklugunun ardindan Çelik Adam, SUPERMAN DÖNÜYOR/SUPERMAN RETURNS adli epik aksiyon-macera ile Dünyaya geri dönüyor, ve hizla dünyanin en sevilen süper kahramanlarindan birinin destaninda yeni bir bölüm açiyor. Eski bir düsmani onu güçsüz kilmak için komplolar kurarken, Superman, sevdigi kadin Lois Lane'in kendi yolunu çizdigi gerçegi ile üzülerek yüzlesir. Acaba Lois gerçekten kendi yolunu çizmis midir? Superman'in aci tatli geri dönüsü, yoklugunda kendi basina yetmeyi ögrenen bir toplumda kendine bir yer edinmeye çalisirken, sevdigi kadin ile aralarindaki uzakligi yok etme firsatini da verir. Sevdigi dünyayi kataklismik yikimdan korumaya çalisirken, Superman kendisini okyanusun derinliklerinden uzayin en ücra köselerine kadar sürükleyen epik bir kurtulus seferine çi kar.

Bryan Singer’in yönettigi (X2: X-Men United, X-Men, The Usual Suspects), SUPERMAN DÖNÜYOR /SUPERMAN RETURNS’de Superman rolünde Brandon Routh ile tanisacagiz. Ayrica filmde Kate Bosworth (Beyond the Sea, Blue Crush), James Marsden (X2: X-Men United, The Notebook), Frank Langella (HBO dizisi Unscripted), Akademi Ödüllü Eva Marie Saint (North By Northwest), Parker Posey (Best in Show), Sam Huntington (Detroit Rock City), Kal Penn (Harold & Kumar Go to White Castle) ve Oscar kazanan Kevin Spacey (Beyond the Sea, American Beauty, The Usual Suspects) rol aliyorlar.

Oynayanlar

Brandon Routh Brandon Routh Clark Kent
Kevin Spacey Kevin Spacey Lex Luthor
Kate Bosworth Kate Bosworth Lois Lane
James Marsden James Marsden Richard White
Frank Langella Frank Langella Perry White
Sam Huntington Sam Huntington Jimmy Olsen
Eva Marie Saint Eva Marie Saint Martha Kent
Parker Posey Parker Posey Kitty Kowalski
Kal Penn Kal Penn Stanford
Stephan Bender Stephan Bender 15 yaşındaki Clark
Hakan Vanlı Hakan Vanlı Türkçe Seslendirme
Volkan Severcan Volkan Severcan Türkçe Seslendirme
Nüvit Candaner Nüvit Candaner Türkçe Seslendirme
Zeynep Özden Ayyıldız Zeynep Özden Ayyıldız Türkçe Seslendirme
Arda Aydın Arda Aydın Türkçe Seslendirme
Ayhan Kahya Ayhan Kahya Türkçe Seslendirme
Oya Prosçiler Oya Prosçiler Türkçe Seslendirme
Noel Neill Noel Neill

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.830.400,0 TL
Toplam İzleyici 251.596
Vizyonda Kaldığı Hafta 22 Hafta

Son Yorumlar (16)

M.Y avatar M.Y 03 Aralık 2015 07:58:40

6

Film baştan sona düşük tempolu bir film üstelik 154 dakika sürüyor ünlü oyuncuları ve bryan singer in iyi yönetmenliğiyle film izlensede bu tarz filimlerdeki yüksek tempo ve eğlence fiilimde yok sıkıcı bir film imdb notu bile 10 üzerinden 6.1 yani or talama bir film süpermen severler izleyebilir.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 26 Eylül 2014 14:45:48

4

izlerken pek keyif alamadığım serilerden biri 4/10

tevfikcakmak avatar tevfikcakmak 03 Ekim 2012 21:46:41

10

Brandon Routh,Superman tiplemesine uygun düşmemiş.Yönetmenin bu önemli çizgi roman klasiğini filme alırken,çizgi Superman tiplemesini iyi inceleseydi,bu büyük yanlışlığa düşmezdi.Superman'ın kostümünü de beğenmedim.Çizgi roman okurları,severek okuduk ları kahramanlarının sinema uyarlamalarında,okudukları çizgi romanın benzeri filmler beklerler.

tuana aksoy 23 Ağustos 2009 12:25:08

bu filmde oynayan başka bir oyuncuydu. tanıdık yüzler görmemek kötüydü. ama oldum olası sevmişimdir böyle flmleri..

FISTIK KAFA 19 Haziran 2009 16:16:06

Bir felaket planlayalım... Tamda süpermenin üstesinden geleceği bir şey olsun.. burdan şöyle gelsin, şurdan böyle uçsun... Ordan düşen adamı bu şekilde kurtarsın.. :P Yinede süpermen işte helal olsun... (iyi çocuk) :) Konu süper olunca, insanların be klentileri süpermeni bile aşıyo :))) ondan sonra beğenmiyoruz işte napalım, sayın senaryo yazarı, sayın yönetmen, azcık aşın kendinizi... :P

aycell_90 avatar aycell_90 09 Haziran 2008 20:30:06

küçüklüğümüzden beri gördüğümüz bildik süpermen.ama en kötüsü buydu:((( 

Yandex.Metrica