Çılgın

7,78

( 5 kişi yorum yaptı )

Çılgın

(C.R.A.Z.Y.)

Sinema Filmi

2005

C. R. A. Z. Y. Kanada Oscarlarını Silip Süpürdü

Kanada’nın Oscarları sayılan Genie ödülleri 13 Mart gecesi düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. 11 dalda 12 adaylığı bulunan C.R.A.Z.Y. 10 dalda ödülü kucakladı. Aralarında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu gibi ödüllerin de bulunduğu 10 dalda ödül kazanan C.R.A.Z.Y. aynı zamanda senenin en çok seyirci toplayan Kanada filmine verilen Golden Reel Ödülü’nü almaya da hak kazandı.

Beaulieu ailesinin 5 oğlundan birisi olan Zac ve babasının 20 yıla uzanan hikayesini anlatan C.R.A.Z.Y. kahkaha ve gözyaşının birbirine karışarak seyredileceği bir başyapıt. Hem eleştirmenler, hem de seyirci nezninde büyük beğeni kazanan film babalar ve oğulların sevgi ve nef ret dolu ilişkilerini konu alıyor. Özellikle müzik kullanımı ile ön plana çıkan film, Patsy Cline'dan Jefferson Airplane’e, Pink Floyd'dan The Rolling Stones'a, David Bowie'den Charles Aznavour'a, Elvis Presley'den The Cure'a, kadar efsanevi pek çok ismin şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Zac, 5 oğulları olan Beaulieu ailesinin dördüncü çocuğudur. Annesi, yılbaşı gecesi doğan ve saçında beyaz bir tutam bulunan Zac’in kutsanmış bir çocuk olduğunu düşünür. Annesinin korumacı tavrına karşı, hayat Zac için hiç de kolay değildir. Her biri ayrı bir dert olan erkek kardeşleri Zac’in yaşamını cehenneme çevirirler. Ancak Zac’in esas sorunu içten içe hayran olduğu babasıyladır. Maço bir erkek sayılabilecek babası Zac’in yeterince erkeksi olmadığını düşünmektedir.

C.R.A.Z.Y ilk olarak 25. İstanbul Film Festivali'nin Akbank Galaları bölümünde gösterilecektir.

Festival Gösterim Çizelgesi
11 Nisan Salı - Emek Sineması 21:30 (Akbank Galası)
14 Nisan Cuma - Rexx Sineması 21:30

Oynayanlar

Michel Côté Michel Côté Gervais Beaulieu
Marc-André Grondin Marc-André Grondin Zachary
Danielle Proulx Danielle Proulx Laurianne Beaulieu
Pierre-Luc Brillant Pierre-Luc Brillant Raymond Beaulieu
Maxime Tremblay Maxime Tremblay Christian Beaulieu
Mariloup Wolfe Mariloup Wolfe Brigitte

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 65.498,25 TL
Toplam İzleyici 11.188
Vizyonda Kaldığı Hafta 28 Hafta

Son Yorumlar (5)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 26 Mayıs 2015 21:23:06

8

Farklı ilginç bir film 127 dakikalık süresi uzun olsada baştan sona sıkmadan izleniyor tabi 90 dakikada daha iyi bir film olabilirdi ama herşeye rağmen çok iyi bir film izleme değer.

Haqan avatar Haqan 08 Haziran 2014 13:40:01

9

Jean-Marc Vallée' den çok güzel bir dram film daha. Senaryosuyla anlatımıyla herşey dört dörtlük.

afarikan avatar afarikan 13 Eylül 2009 17:42:09

8

İlginç bir anlatımı olan ilgi çekici değişik bir film

Naklow avatar Naklow 24 Ocak 2009 06:11:01

8

Çok ilginç ve bir o kadarda ilgi çekici bir senaryo. Boşuna bir dünya ödül almamış. Zac rolünü oynayan Grondin, mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. İzlemenizi tavsiye edebileceğim ilginç bir hikaye :S

Yandex.Metrica