Kırmızı Başlıklı Kız

7,83

( 4 kişi yorum yaptı )

Kırmızı Başlıklı Kız

(Hoodwinked!)

Sinema Filmi

2005

Herkes Kırmızı Başlıklı Kız hikayesini bilir... ya da bildiğini sanır. Bilinen her şey değişiyor çünkü daha önce hiç kimse onları peri masalını bu şekilde görmedi. Her şey altüst edilerek, bilgisayar animasyonuyla, sonunda efsanenin ardındaki şoke edici gerçek suç sorgusunu açığa çıkaran bir suç komedisi yaratıldı. Sonunda, Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükanne, Oduncu ve Kurt’un işlenen suçun zanlıları olmalarıyla hikayenin tamamı ortaya çıkıyor. Yaratıcı hikaye anlatımlarıyla, cesur yapımcılar Cory & Todd ve Tony Leech gençler ve kendini genç hissedenler için bu hikayeyi perdeye taşıyorlar.

Hoodwinked hikayenin sonundan başlıyor ve rüzgar ters yönden esiyor... Her şey tüylü ve kürklü polis ve dedektiflerin, gelen bir şikayet üzerine Granny’nin ormandaki evinde ortaya çıkmaları yla başlıyor. İlk bakışta, bir oduncunun büyük anne kılığına girmiş bir kurdu tartaklaması ve haneye tecavüz ve izinsiz balta kullanma gibi bazı suçların işlendiği bilindik durum gibi gözüküyor.

Ama görünüş yanıltıcı olabilir. Nazik dedektif Nicky Flippers (DAVID OGDEN STIERS), çıkarcı polis şefi Grizzly (XZIBIT) ve polis memuru Bill Stork (Anthony Anderson) hilebaz şüphelileri sorgularken, her birinin tamamen farklı, ama aynı ölçüde vahşi ve tutarsız hikayeleri olduğunu keşfediyorlar. Dahası, işlenen suçun, orman için çok önemli olan değerleri kurabiye tariflerini çalarak ormanı yağmalayan, kötülüğü dilden dile dolaşan “Şekerleme Hırsızı ” ile de bir ilgisi var gibi gözüküyor.

Hiç biri tamamen göründüğü gibi değil, her birinin büyük sırları ve kurnaz yalanları var. Dedektifler kısa sürede, son derece masum görünen Kırmızı Başlıklı Kızın gayet görmüş geçirmiş, büyük kötü kurdun son derece yanlış anlaşılmış; büyük annenin kimsenin hayal edemeyeceği gizli bir hayata sahip ve tehlikeli, kasları en güçlü yeri olan-bu tipleri bilirsiniz- şaşırtıcı bir şekilde bazı amaçları olan biri olduğunu anlıyorlar.

Onlar olağan şüpheliler değiller – dedektifler, gitgide daha da karmaşıklaşan bu bilmeceyi çözebilmek ve suçluyu bulabilmek için, bir birleriyle çelişen görgü tanıklarına baş vuruyorlar. Sonunda, korkunç caninin gerçek kimliği ortaya çıktığında, farklılıklarını koruyarak, kendi mutlu hayatlarına dönmek Kırmızı Başlıklı Kız, Kurt, Oduncu ve Anneanneye kalıyor.

The Weinstein Company’nin sunduğu HOODWINKED, tamamı CGI efektleriyle yapılmış bir film. Cory Edwards’ın bu ilk uzun metrajlı animasyon yönetmenlik denemesinde ona, Tony Leech ve Todd Edwards yardımcı yönetmenler olarak eşlik ediyor. Senaryo Cory Edwards, Todd Edwards ve Tony Leech tarafından kaleme alınmış. Filmin yapımı Kanbar Entertainment için, Maurice Kanbar, Sue Bea Montgomery, Preston Stutzman ve David K. Lovegren tarafından Kanbar Animation Studio ile işbirliği içinde gerçekleştirilmiş.

HOODWINKED Anne Hathaway (“The Princess Diaries,” “Ella Enchanted”), Glenn Close (“101 Dalmatians,” “Tarzan,” “The Big Chill”), Patrick Warburton (“Seinfeld,” “The Emperor’s New Groove”), David Ogden Stiers (“Lilo and Stitch”), Andy Dick (“Less Than Perfect”), Chazz Palminteri (“The Usual Suspects,” “Stuart Little,” “Analyze This”), Xzibit (“Derailed,” “Pimp my Ride,” “XxX”), Anthony Anderson (“Hustle & Flow,” “Barbershop,” “Me, Myself & Irene”) ve Jim Belushi (“According to Jim,” “K-9,” “Joe Somebody”) gibi ünlü oyuncular tarafından seslendiriliyor.

Oynayanlar

Glenn Close Glenn Close Granny (Seslendirme)
Anne Hathaway Anne Hathaway Kırmızı Başlıklı Kız (Seslendirme)
James Belushi James Belushi Ormancı (Seslendirme)
Patrick Warburton Patrick Warburton Kurt (Seslendirme)
Joel Mccrary Joel Mccrary Chief Grizzly
Anthony Anderson Anthony Anderson Dedektif Bill Stork (Seslendirme)
Sally Struthers Sally Struthers Granny
David Ogden Stiers David Ogden Stiers Nicky Flippers (Seslendirme)
Xzibit Xzibit (Seslendirme)
Chazz Palminteri Chazz Palminteri Woolworth (Seslendirme)
Andy Dick Andy Dick Boingo (Seslendirme)
Tom Kenny Tom Kenny Tommy
Cory Edwards Cory Edwards (Seslendirme)
Kevin Michael Richardson Kevin Michael Richardson P-Biggie
Todd Edwards Todd Edwards Sandviç Adam
Hye-Jeong Kang Hye-Jeong Kang Red- Kore Versiyon
Tara Strong Tara Strong Zorra
Ken Marino Ken Marino Raccoon Jerry
Burcu Başaran Burcu Başaran Türkçe Seslendirme
Selim Atakan Selim Atakan Türkçe Seslendirme
Ali Gül Ali Gül Türkçe Seslendirme
Ayşegül Devrim Ayşegül Devrim Türkçe Seslendirme
Ziya Kürküt Ziya Kürküt Türkçe Seslendirme
Naşit Özcan (2) Naşit Özcan (2) Türkçe Seslendirme
Faruk Akgören Faruk Akgören Türkçe Seslendirme
Ayhan Kahya Ayhan Kahya Türkçe Seslendirme
Cansel Kula Cansel Kula

Ekip

Ses Ekibi Mert Özer (Dublaj Kayıt)

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 478.929,0 TL
Toplam İzleyici 49.154
Vizyonda Kaldığı Hafta 42 Hafta

Son Yorumlar (4)

sadri_alışık 04 Ağustos 2006 13:51:08

6

gerçekten harika film komedi-animasyon olarak shrek\'in tahtını sallar

sadri_alışık 04 Ağustos 2006 13:39:08

6

film gerçekten komik bir masalı bu kadar komediye nasıl çevirmişler anlamak mümkün deil...

hermione granger 04 Temmuz 2006 20:11:07

8

niye kimse yorum yapmıyo gzl film aslında.....

hermione granger 04 Temmuz 2006 16:38:07

8

filmi şu an seyrediyorum gerçekten çok komiğime gitti:D

Yandex.Metrica