Gol

7,98

( 13 kişi yorum yaptı )

Gol

(Goal!)

Sinema Filmi

2005

Santiago Munez, 10 yaşında Meksika sınırından Amerika’ya geçtiğinde tutkuyla bağlı olduğu iki şey vardı: biri futbol topu, diğeri cebinden çıkarmadığı eski püskü bir Dünya Kupası fotoğrafı... Los Angeles’ta kaliteli sayılmayacak işlerde çalışırken bile, Santiago’nun (Kuno Becker) tek hayali futbol oynamaktı.
Eylül 2005´ten itibaren dünya sinemalarında futbol fırtınası esecek. Futbolun dünya çapındaki ünlü yıldızlarının boy gösterdiği üç bölümlük sinema filmi "Goal!"ün ilk bölümü Eylül ayında sayıları milyarları bulan fanatik futbol izleyicileriyle buluşacak.

Profesyonel futbol dünyasının rekabetçi ruhunu sinema ekranlarına taşıyan "GOAL!"ün yönetmenliğini kendisi de bir futbol fanatiği olan Danny Cannon üstlendi. Filmde futbol dünyasının en büyük yıldızları da rol alacak. Aralarında D avid Beckham, Zinedine Zidane, Roberto Carlos, Ronaldo, Raul Gonzalez, Wayne Rooney, Alan Shearer,Kieron Dyer, Patrick Kluivert gibilerinin de yer aldığı sayısız futbol yıldızı kendilerini canlandıracaklar.

Meksikalı pembe dizi yıldızı Kuna Becker´in başrolde oynadığı "Goal!"de, günün birinde çok ünlü bir futbol yıldızı olma hayalleri kuran Santiago adındaki bir Latin gencinin öyküsü anlatılıyor. 100 milyon dolarlık bütçeyle çekilmesi planlanan üç bölümlük filmin çekimlerine bu ay başlanacak.

Üçlemenin birinci bölümünde Doğu Los Angeles´ın Barrios kesiminden gelen genç futbolcunun Newcastle´a gidişini ve İngiltere Premier Liginin ışıltılı dünyasıyla tanışmasını izleyeceğiz. İkinci filmde Real Madrid takımına transfer olması ve Şampiyonlar Liginde oynaması yer alacak. Serinin son filminde ise Almanya´da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası´nda oynarken göreceğiz.

Gerçek takımların, gerçek maçların ve gerçek gol pozisyonlarının yer alacağı "Rocky" tarzı bir hikayeye sahip olan "Goal!"ün ilk bölümünün Eylül 2005´te gösterime girmesi planlandı.

Serinin ikinci filminin gösterim tarihi ise, 2006 yılı olacak. Dünya Kupası finalleri sırasında gerçek maçların çekimleri yapılarak serinin üçüncü ve son bölümünün gerçek ile kurgunun karışımı şeklinde olması sağlanacak. Serinin son filmi ise 2007 yılında gösterime girecek.

Filmin sponsorları arasında MTV, Adidas, FIFA, Coca-Cola ve McDonald´s gibi dünyanın en büyük şirket ve organizasyonları yer alıyor.

MTV Televizyonu tarafından hazırlanacak "Kamera Arkası" programlarında filmin öyküsünün yanı sıra oyuncular, yönetmen ve futbol yıldızlarıyla yapılmış söyleşilere yer verilecek. Sözkonusu programlar her ülkede filmin gösteriminden 7 ila 10 gün öncesinden itibaren yayına girecek.

FIFA´nın filme katkısı ise, kuruluşa üye 205 ülkede filmin promosyonunu üstlenmek şeklinde olacak. Ayrıca futbol stadyumlarında billboardlar konulmak suretiyle filmin desteklenmesi sağlanacak.

Adidas, Coca-Cola ve McDonald´s gibi uluslararası şirketler de çeşitli yöntemlerle filme destek verecekler.

Futbolun süper starları David Beckham ,Kieron Dyer ,Raul Gonzalez ,Patrick Kluivert ,Alan Shearer ve Zinedine Zidane üç bölümlük sinema filmi "GOL"de baş rolleri üstlendi..

Oynayanlar

Kuno Becker Kuno Becker Santiago Munez
Leonardo Guerra Leonardo Guerra 10 yaşındaki Santiago
Alessandro Nivola Alessandro Nivola Gavin Harris
Tony Plana Tony Plana Hernan Munez
Miriam Colon Miriam Colon Mercedes
Marcel Iures Marcel Iures Erik Dornhelm
Stephen Dillane Stephen Dillane Glen Foy
Anna Friel Anna Friel Roz Harmison
Zinedine Zidane Zinedine Zidane Konuk oyuncu-Zidane
Alessandro Nivola Alessandro Nivola Gavin Harris
David Beckham David Beckham Kendisi
Raúl González Raúl González Kendisi
Milan Baros Milan Baros Kendisi
Alan Shearer Alan Shearer Kendisi
John Arne Riise John Arne Riise Kendisi
Patrick Kluivert Patrick Kluivert Kendisi
Rafael Benítez Rafael Benítez Kendisi
Steven Gerrard Steven Gerrard Kendisi

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (13)

yshn avatar yshn 13 Ağustos 2012 17:12:48

çok güzel filmdi sıkılmadan izliyeceğiniz futbol filmi

engin yüksel avatar engin yüksel 11 Mart 2012 17:32:03

7

futbola farklı bir perspektiften bakmak istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz 7/10

tekçim avatar tekçim 13 Ağustos 2010 23:15:08

evet heyacanlı vede iyi filmdi

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 11 Ağustos 2009 17:30:08

8

bir tutku olan futbol üzerine yapılmış çok güzel bir film.Futbol üzerinden genç bir adamın hayatının aktarıldığı filmde,azim ve kararlılık sonunda rüyaların nasıl gerçekleşeceği gösteriliyor.Futbolcu olmak isteyen genç Munez, babasının zorlamalarına rağmen müthiş bir azim ve irade göstererek hayallerinin peşinden gider ve başarılı da olur.Tabi ona bu konuda en çok futbol yeteneği yardımcı olur.Futbolseverlerin ayrıca seveceği hoş bir film. 

fdts avatar fdts 16 Haziran 2009 01:51:06

9

çok güzel bir film gerçekten çok çalışılmış bir yapım

lexman1907 05 Haziran 2009 19:24:06

Tek kelimeyle muhteşem... 

Yandex.Metrica