Bombon Köpek

8,67

( 0 kişi yorum yaptı )

Bombon Köpek

(El Perro)

Sinema Filmi

2004

İÇGÜDÜLER; KADER VE DOSTLUK HAKKINDA BİR ÖYKÜ
Juan Villegas (yaş 52) hayatının son yirmi yılında Patagonya’daki ıssız bir yolda bulunan bir benzin istasyonunda çalışmıştır.Benzin istasyonu el değiştirmiştir ve yeni sahipleri orayı modernleştirmeye niyetlidir. Diğer çalışanlarla birlikte Juan da işten çıkarılır. Bir yandan başka bir iş ararken bir yandan da eski bir hobisi sayesinde geçinmeye çalışmaktadır: Sapı işlemeli bıçaklar yapmaktadır. Ama işler iyi gitmemektedir. Ne iş bulabilmiş, ne de tek bir bıçak satabilmiştir.

İşsizliğin zorluklarını en trajik haliyle yaşamaktadır. Yaşı geçkin ve vasıfsız olduğu için dünyanın onu gözden çıkardığını düşünmeye başlamıştır.
Şans eseri, bir çiftlikte eski bir araba üzerinde ufak bir tamirat yapar. Çiftlik sahibi yaşlı hanım vefat eden eşine ait olan bu arabayı satmak zorundadır, çünkü kendisi de paraya muhtaçtır. Juan işini bitirince çiftlik sahibi ona olan borcu karşılığında bir köpek vermeyi teklif eder. Ama bu köpek herhangi bir köpek değildir, eşinin bir köpek üretme çiftliği kurma düşüncesiyle satın aldığı müthiş bir Dogo Argentino’dur.
Juan, işsiz olduğunu ve iri cüssesiyle köpeğin kendisinden çok yemek yiyeceğini söyleyerek karşı çıkacak olsa da, dul kadın köpeğin çok değerli bir hayvan olduğunda ısrarlıdır, Juan gibi tek başına yaşayan birine iyi bir can yoldaşı olacağını söyleyerek onu ikna eder. O andan sonra Juan’ın şansı açılmaya başlar. Dikkat çekici olduğu şüphe götürmeyen köpek herkes tarafından övülür, artık köpeğin sahibi olan Juan da kendine bundan gurur payı çıkarır. Köpek sayesinde geçici bir iş bulur, bir Dogo Argentino hayranı olan banka müdürü bile, ücretini almaya gittiğinde onu ofisine çağırır. Juan kısa zamanda geleceğinin bu köpekte yattığını anlayıp, boş zamanlarında köpekleri yarışmaya hazırlayan Walter’le temas kurar. Köpeğin bir sürü ödül kazanacağından emin olan Walter ona şöyle bir teklifte bulunur: Hizmetine karşılık köpeğin kazanacağı ödüllerin yarısını alacaktır. Sonra, hem köpek hem de Walter’in deyişiyle işsizlikten kurtulup yeni bir işe adım atan Juan için uzun bir eğitim dönemi başlar.
İlk gösteride işler çok iyi gider ve köpek üçüncülük ödülünü kazanır. Bir Lübnan lokantasında gürültülü bir kutlama yaparlar, Juan orada Arap asıllı bir kadın şarkıcıyla tanışır, ondan hoşlanmıştır. Köpek ve şarkıcı sayesinde Juan kendini bulutların üstünde hissetmektedir. Ama kısa zamanda içgüdülerin kötü oyunlar oynayabileceğini anlar.

Künye

Yönetmen Carlos Sorin
Senaryo ,
Müzik Nicolas Sorin
Görüntü Yönetmeni Hugo Colace
Vizyona Giriş Tarihi 19 Ağustos 2005
Süre 97 dk
Tür Dram
Ülke Arjantin Ispanya
Etiketler Bıçak, Kırsal, Köpek, Mekanik, Yoksulluk,

Firmalar

Barbar Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica