Kutup Çizgisi Aşıkları

8,76

( 3 kişi yorum yaptı )

Kutup Çizgisi Aşıkları

(Los Amantes Del Cìrculo Polar)

Sinema Filmi

1998

“Kutup Çizgisi Aşıkları”, yolları henüz çocukken kesişen Ana ve Otto’nun, Madrid’de başlayıp Finlandiya’da son bulan öykülerini anlatıyor. Ana’nın babası bir trafik kazasında öldüğünde, Otto’nun annesiyle babası da ayrılmak üzeredir. Tesadüfler arka arkaya öyle bir dizilir ki, iki çocuğun buluşmaları, Ana’nın annesi Olga ile Otto’nun babası Álvaro’yu da biraraya getirir. Anne babaları evlendikten sonra Ana ile Otto’nun inişli çıkışlı ilişkileri başlar. Yanyana büyürken, birbirlerine karşı duydukları aşkı da gizlice büyütürler içlerinde. Kaçamak öpücükler, göz kırpışlar, avuç içinde saklanan mektuplar, fısıldanan cümleler ve gizli buluşmalar eşliğinde iki yetişkin olurlar.

Büyüdükçe hayatın acı gerçekleri, onları içinde ya şadıkları hayal dünyasından çekip alacaktır. Annesinin ölümünden kendini sorumlu tutar Otto. Ana’ya aşkı uğruna çok sevdiği annesini ihmal etmiştir çünkü. Bu olayın şokunu atlatamaz. Hayata küser. Ana’dan ve ona duyduğu aşktan kaçar. Yıllardır hayalini kurduğu pilotluğa başlar. Ana da evden ayrılmış, kendi yolunu çizerek öğretmenlik yapmaya başlamıştır.

Birbirlerinden habersiz, başkalarıyla olsalar da hep bir eksiklik hissiyle yaşarlar. Hayatın ikisi için yapmış olduğu planı tam olarak anlayamamışlardır henüz. Ancak gizli bir güç onları yeniden birbirlerine doğru çekmektedir. İki küçük çocuğun arasında Madrid’de başlayan bu tutkulu aşk hikayesi, üzerinden kutup çizgisinin geçtiği ve güneşin hiç batmadığı küçük bir Finlandiya kasabasında son bulacaktır. Çünkü kaderden kaçmak imkansızdır. Her hikaye başladığı yerde son bulur. Ve bütün çemberler bir noktada birleşip kapanmak zorundadır...

Künye

Yönetmen Julio Medem
Senaryo
Müzik Alberto Iglesias
Görüntü Yönetmeni Gonzalo F. Berridi
Vizyona Giriş Tarihi 08 Ekim 2004
Süre 104 dk
Tür Dram, Duygusal
Ülke Ispanya Fransa
Etiketler Alman, Araba Kazası, Avustralya, Gizli Aşk, Göl,

Oynayanlar

Najwa Nimri Najwa Nimri Ana joven
Fele Martínez Fele Martínez Otto
Nancho Novo Nancho Novo Alvaro

Firmalar

Sır Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

free_style avatar free_style 02 Aralık 2008 20:18:12

9

güzel bir filmdi. değişik bir anlatım tazı var. ve de etkileyici bir aşk hikayesi...

power of the darknes 06 Şubat 2008 16:42:02

10

öyle bir film ki,etkisini izledikten sonra da devam ettiriyor.Yani anlayacağınız sizde birtakım düşünceler,duygular uyandırıyor.uZUN BİR SÜRE BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERİN ESİRİ OLUYORSUNUZ.O yüzden eğer sıradan olmayan bir aşk filmi izlemek istiyorsanız mutlaka izleyin.

kevir 26 Ocak 2008 17:30:01

oldukça sıradışı bi şekilde başlayan ve rastlantılarla daha da sıradışılaşan aynı zamanda trajik sonlu bir aşk öyküsü...

Yandex.Metrica