Cevapsız Arama

7,43

( 2 kişi yorum yaptı )

Cevapsız Arama

(One Missed Call)

Sinema Filmi

2003

Üniversite öğrencisi Yumi Nakamura ve arkadaşlarının içmeye çıktığı bir gün Yoko’nun cep telefonuna daha önce hiç duymadığı bir zil sesinde bir çağrı gelir. Yumi’nin cep telefonundan gönderilen mesajda Yoko'nun sesine benzeyen korkunç bir çığlık sesi vardır. Daha da tuhafı, mesaj tarihinin üç gün sonraya ait olmasıdır. Ve üç gün sonra tam da mesajın gönderildiği sırada Yoko, demiryolu köprüsünde o çığlıkla can verir.

Birkaç gün sonra, Yumi’nin arkadaşlarından Kenji de, benzer bir mesaj alır ve mesaj anı geldiğinde o da tüyler ürperten bir çığlıkla can verir. Bir sonraki kurban Yumi'nin en iyi arkadaşı Konishi Natsumi olacaktır. Onun çığlıklı mesajında bir de arkasından sinsice gelen birinin eli ile Natsumi’nin dehşete düşmüş halini gösteren bir video vardır bu kez.

Sonunun geldiğini anlayan Natsumi, Yumi’nin yalvarışlarına aldırmadan, belirlenen saatte kötü ruhları kovmaya yönelik canlı bir televizyon yayınına katılmayı kabul ederek, kızkardeşini benzer şekilde kaybeden Yamashita Horoshi adındaki cenaze müdürüyle birlikte ölümün izini sürmeye başlar. Beklenen an geldiğine Natsumi ulusal televizyondaki canlı yayında, herkesin gözleri önünde korkunç bir şekilde can verir. Tam bu sırada Yumi'nin telefonu çalmaya başlar…

Takashi Miike’nin yönettiği korku filmi “Cevapsız Arama”nın (Chakushin Ari) başrollerinde Kou Shibasaki (Yumi Nakamura), Anna Nagata (Yoko) Kazue Fukiishi (Natsumi), Atsushi Ida (Kenji) ve Shinichi Tsutsumi (Yamashita Hiroshi) kamera karşısına geçmiş. Filmde rol alan diğer oyuncular arasında Renji Ishibashi, Goro Kishitani, Yutaka Matsushige ve Mariko Tsutsui bulunuyor. Senaryosunu Miwako Daira’nın yazdığı filmin müziklerini Kôji Endô hazırlamış.


Oynayanlar

Kou Shibasaki Kou Shibasaki Yumi Nakamura
Shin'İchi Tsutsumi Shin'İchi Tsutsumi Hiroshi Yamashita
Kazue Fukiishi Kazue Fukiishi Natsumi Konishi
Kayoko Fujii Kayoko Fujii

Ekip

Yapım Ekibi Sertaç Büyükpamukçu (Yapım Sorumlusu)

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

S.Sarp Saatçi avatar S.Sarp Saatçi 18 Şubat 2012 21:25:02

10

Şu ana kadar 3 serisini izledim ve en beğendiğim seri 2.serisi idi. Bu filme gelirsek eğer japonların yaptığı gerilimli ve bir o kadar ürkütücü bir korku filmi o telefon müziği çalarken insanı germiyor değil hani hala izlemeyenler varsa şiddetle tavs iye ederim

erakman avatar erakman 06 Ocak 2008 16:53:01

4

  hakikaten iç karartıcı bir filmdi.ama sonuna kdr izledim belki bişey olur die.tam bir aksiyon beklerken filmde,birden bitiverdi.100 dakikalık bi fiyasko..

Yandex.Metrica