Şrek 2

8,13

( 5 kişi yorum yaptı )

Şrek 2

(Shrek 2)

Sinema Filmi

2004

2001 yılının Oscar ödüllü olay filmi "Shrek"in devamında Shrek, Prenses Fiona ve Eşek, bataklıklar dünyasından çıkıp bambaşka ülkelerde yepyeni maceralara yelken açacaklar.

Birinci filmde Prenses Fiona´yı kurtarmak için, şeytani ruhlu Lord Farquaad ve ateş saçan ejderhaya karşı mücadele veren Shrek, finalde güzel prensesle evlenerek mutluluğa ulaşmıştı. Ürkütücü görünümlü ama iyi yürekli kahramanımızı "Shrek 2"de çok daha büyük bir engel bekliyor: Sevgili eşinin vatanı olan Uzak Ülke´ye giderek kayınpederi ve kayınvalidesiyle tanışmak...

Shrek ile Fiona balayından dönmüştür. Fiona´nın ailesinden gelen bir davet mektubuyla karşılaşırlar. Fiona´nın kral babasıyla kraliçe annesi, yeni evli çifti Uzak Ülke´ye davet etmektedir. Bunun üzerine yanlarına Eşek´i de alarak yola çıkarlar.
Pren sesin geri dönüşünü kutlamak için Uzak Ülke´nin vatandaşları sokaklara dökülmüştür. Kral ve Kraliçe de sevgili kızlarının ve hiç tanımadıkları damatlarının (yeni Prens) dönüşünü heyecanla beklemektedir. Ancak her ikisi de yeni damatlarının dış görünümüne hazırlıklı değildir. Üstelik sevgili kızları da çok değişmiştir.

Shrek ile Fiona´nın bilmediği bazı gerçekler vardır. Bu sürpriz evlilikle birlikte Fiona´nın kral babasının geleceğe yönelik planları suya düşmüştür. Bunun üzerine o ana kadar ki bütün gelişmeleri tersine çevirebilmek için Fiona´nın Peri Vaftiz Annesinden, Yakışıklı Prensten ve ünlü canavar avcısı Çizmeli Kedi´den yardım ister.

"Shrek 2"nin seslendirme kadrosunda birbirinden ünlü isimler mikrofon arkasına geçti. Birinci filmde olduğu gibi Shrek´i Mike Myers; Eşek´i Eddie Murphy; Prenses Fiona´yı Cameron Diaz seslendirdi. Diğer karakterlere ses veren oyuncular ise şöyle sıralanıyor: Julie Andrews (Kraliçe Lillian), John Cleese (Kral Harold), Antonio Banderas (Çizmeli Kedi), Rupert Everett (Yakışıklı Prens), Jennifer Saunders (Fiona´nın Peri Vaftiz Annesi).

Oynayanlar

Mike Myers Mike Myers Shrek-Seslendirme
Eddie Murphy Eddie Murphy Eşek-Seslendirme
Cameron Diaz Cameron Diaz Prenses Fiona-Seslendirme
Julie Andrews Julie Andrews Kraliçe-Seslendirme
Antonio Banderas Antonio Banderas Seslendirme
John Cleese John Cleese Kral-Seslendirme
Rupert Everett Rupert Everett Prens Charming-Seslendirme
Jennifer Saunders Jennifer Saunders Seslendirme
Aron Warner Aron Warner Seslendirme
Kelly Asbury Kelly Asbury Seslendirme
Okan Bayülgen Okan Bayülgen Shrek Seslendirme
Mehmet Ali Erbil Mehmet Ali Erbil Eşek Seslendirme
Osman Gidişoğlu Osman Gidişoğlu Kral Seslendirme
Volkan Severcan Volkan Severcan Yakışıklı Prens Seslendirme
Engin Alkan Engin Alkan Çizmeli Kedi Seslendirme
Oya Prosçiler Oya Prosçiler Prenses Fiona Seslendirme
Ayhan Kahya Ayhan Kahya Türkçe Seslendirme
Ziya Kürküt Ziya Kürküt Kurabiye Seslendirme
İsmail Yıldız İsmail Yıldız Türkçe Seslendirme
Murat Şenol Murat Şenol Türkçe Seslendirme
Nalan Yavuz Nalan Yavuz Türkçe Seslendirme
Rüçhan Çalışkur Rüçhan Çalışkur Türkçe Seslendirme
Rüçhan Gürel Rüçhan Gürel Türkçe Seslendirme
İbrahim Raci Öksüz İbrahim Raci Öksüz Türkçe Seslendirme
Özlem Abacı Özlem Abacı Peri Anne Seslendirme
Özgür Özdural Özgür Özdural Pinokyo Seslendirme

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (5)

engin yüksel avatar engin yüksel 09 Haziran 2012 13:16:06

9

serinin ikinci filkmi de kalitesinden bir şey kaybetmemiş 9/10

baran34 avatar baran34 14 Mart 2012 22:02:03

7

  Holywood yine yoktan bir kahraman daha yarattı. Serinin ilki yapmış olduğu yüksek gişe hasılatı sonrasında yapımcılar ikincisine 150 milyon dolar para harcadılar. Karşılığında 1 milyar doları geçkin gişe hasılatı elde ettiler.  Bu yapımda Antonio B anderas'ın Çizmeli Kedi karakterini seslendirmesi gayet hoş olmuş.

-Porch- avatar -Porch- 13 Eylül 2008 11:59:09

serinin en başarılı filmi olduğunu kesin bir dille söylüyorum shrek serisinin 3. filminin bu akdar hasılat elde etmesini bu film sağladı neden shrek'den sonra shrek 2 çok daha başarılıydı ama bu filmle kıyaslanlandığında 3. film tam bir rezalet 3. fi lmde andrew adamson yoktu (en azından öyle yazıyor) belki bununda etkisi vardı filme gelirsek mizah yönünden oldukça iç açıcıydı yanılmıyrosam seslendirmeyi yine aynı kişiler yapıor bu çok iyi başarılı bir animasyon...

zzSEDAzz avatar zzSEDAzz 29 Ocak 2008 18:24:01

10

ilki kadar güzeldi hatta daha güzeldi

Yandex.Metrica