Havuz

7,50

( 2 kişi yorum yaptı )

Havuz

(Swimming Pool)

Sinema Filmi

2003

Sarah Morton (Charlotte Rampling) ünlü bir İngiliz polisiye roman yazarıdır. Londra’dan uzaklaşmak isteyen ve yeni romanı için ilham arayışı içinde olan Sarah’ı editörü John Boasload (Charles Dance), Fransa’nın güneyinde bulunan yazlık evine davet eder. Luberon’un güzelliği Sarah’ı etkilemekle kalmaz, sezon sonu olması ile burada tam bir huzur bulacağını düşünür... Başlangıçta bu gözden uzak yer ve ağaçların içindeki ıssız yüzme havuzu Sarah için mükemmeldir.

Fakat bir gece editörün asi, seks düşkünü genç ve güzel Fransız kızı Julie (Ludivine Sagnier) beklenmedik bir şekilde eve gelir...Sarah bu olaya hiç memnun değildir ve aralarında sınır oluşturma çabaları da Julie tarafından altüst edilir.

Sarah’ın sert yapısı, İngilizlere has soğukluğu ile kurallara fazlasıyla bağlılığı, perva sız ve cinsellikle dolu hayat stili olan Julie ile uyuşmazlıklar yaratacaktır. Birbirleriyle ilişkileri değişken dinamikler üzerinde hareket ederken, Sarah’ın yaratım sürecini aşırı derecede etkilemeye başlar. Bu birbiriyle uyuşamayan iki kişiyi ardı ardına yaşanan gizemli olaylar ani bir şekilde birleştirecektir...

Sarah giderek Julie’nin de içinde bulunduğu gerçek yaşam gizemlerine doğru sürüklenir...

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

Glasscow avatar Glasscow 15 Şubat 2009 00:28:02

son bölüme kadar gizemini koruyan bir ozon filmi. senaryoyu düşünürsek david lynch'in blue velvet'ı akla gelebilir. sonuçta; ozon her yönüyle filme damgasını vurmuş.

badem ağacı avatar badem ağacı 30 Ekim 2007 23:44:10

10

havuz insanı hayalle gercek arasında bırakıp tuhaf bir gizeme doğru götürüyor.bu gizem içinde gördüğümüz en iyi şey farklı iki insanın birbirinin hayatını cok fazla etkileyebileceği...françois ozon gizemli tipik tarzını burda da gösteriyor ve bence g ercekten iyi bir film ortaya cıkıyor.fransız filmlerinden sıkılanlar başlangıç için iyi gelebilir. yada bu sadece bana has bir fikir olarak kalır.

Yandex.Metrica