Kumun Altında

9,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Kumun Altında

(Sous le sable)

Sinema Filmi

2000

Marie ve Jean 25 yıldır sürdürdükleri yaşamlarının çekirdeğini oluşturan günlük ritmlerden ve kişisel zaaflarından memnun, rahatı yerinde, orta yaşlı bir çifttir. Yıllar süren bir geleneğe uyarak, batı Fransa’nın Landes bölgesindeki yazlık evlerine doğru yola çıkmışlardır. Jean denizde yüzmeye gider.

Birkaç saat sonra Marie kumsaldaki şekerlemesinden uyanıp, onun dönmemiş olduğunu görür. Yerini bulsunlar diye yerel cankurtaranları çağırır. Tek bir iz bile yoktur. Boğulmuş mudur? Kaçmış mıdır?

Aylar sonra Marie, Paris’e dönmüştür ve her ne kadar cesur bir ifade takınsa da, aslında dünyadan elini eteğini çekmiştir. Arkadaşları onu, yine birileriyle çıkması için ikna etmeye çalışır, ama o Jean’ın ölmediği, ayrı kalmak için kendince sebepleri olduğu ve sonunda döneceği konusunda ısrar eder...

François Ozon, kişisel kayıp ve yalnız kalmanın anlamı üzerine bu başarıyla yönetilmiş denemeyle, son dönem Fransız sinemasının en parlak isimlerinden biri olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.

Son Yorumlar (1)

Us avatar Us 08 Mayıs 2008 17:06:05

kabul etmezsk birinin öldüğünü devam edermi yaşamaya, her zamanki gibi devam etsek hayatımıza sabahları fincanına yine kahve koysak devam eder mi bizimle yaşamaya, en önemlisi o olmazsa biz devam edebilirmiyiz yaşamaya.Marie kocasının ölümündn sonra yaşamına devam edebilmk için onu hayallerinde canlı tutar sabahları birlikte kahvaltı yaparlr akşamlarıda konuşurlar .Marie kocasına bağımlı yaşamını başka türlü sürdüremez ve gün geçtikçe yıpranır.

Yandex.Metrica