Tehlikeli Saatler

7,83

( 0 kişi yorum yaptı )

Tehlikeli Saatler

(K-19: The Widowmaker)

Sinema Filmi

2002

Gerçek bir hikayeden ilham alan filmde Soğuk Savaş'ın doruk noktaya çıktığı yıllarda Sovyet Donanması'nın gururu olan nükleer füze denizaltısı K-19'un kumandasını ele alması emredilen Kaptan Alexi Vostrikov'un hikayesi anlatılıyor.

Kaptanın görevi K-19'u denizin altına inmek üzere hazırlamak ve her ne pahasına olursa olsun devriyeye çıkarmak. Ne var ki, K-19'da, nükleer yakıt nüvesinin erimesine, içinde bulunan herkesin ölümüyle sonuçlanabilecek bir patlamanın meydana gelmesine yol açacak ve muhtemelen nükleer bir savaşı tetikleyecek sorunlar ortaya çıkar. Vostrikov, Kremlin'den gelen emirlerle adamlarının hayatları arasında seçim yapmak zorunda kalır.

Harrison Ford ve Liam Neeson çoğu insanın dünya tarihinin en tehlikeli dönemi olarak gördüğü Soğuk Savaş'la ilgili bu gerilim filmi nde başrolleri paylaşıyorlar. Günümüzden aslında çok da farklı olmayan bu dönemdeki, tek barış mekanizması karşılıklı olarak güvenceye alınan tahrip gücüydü, dünyanın her yanındaki insanlar gerilimi gün be gün hissediyordu. Hikaye, Sovyetler Birliği'nin dünyayı iki defa, Amerika Birleşik Devletleri'nin ise on defa yok etmeye yetecek kadar nükleer silaha sahip olduğu 1961 yılında geçiyor.

Künye

Yönetmen Kathryn Bigelow
Senaryo ,
Yapımcı Steven-charles Jaffe
Müzik Klaus Badelt
Görüntü Yönetmeni Jeff Cronenweth
Vizyona Giriş Tarihi 25 Nisan 2003
Süre 138 dk
Tür Dram, Gerilim, Tarihi
Ülke Kanada Almanya Ingiltere ABD
Etiketler buhar Daha Fazlası

Son Yorumlar

Yandex.Metrica