8 Mil

8,16

( 8 kişi yorum yaptı )

8 Mil

(8 Mile)

Sinema Filmi

2002

Detroit'te yaşayan genç bir rapçi (Eminem) yaşama karşı uyumsuzluğunu ve kızgınlığını müzik aracılığıyla dile getirerek varoluşunu anlamlandırmak istiyor. Ancak kendini nefret sözcükleriyle ifade edebilen bu beyaz gencin gencin yabancısı olduğu siyahi kültür içinde varolması da kolay olmuyor. Onun, sokaklardan dünya çapında bir yıldız olmaya gidecek yoldaki zorlu mücadelesini izliyoruz.
Los Angeles Sırları ile hemen hatırlayacağımız Amerikalı yönetmen Curtis Hanson'ın, ünlü müzik starı Eminem'e başrol verdiği film sıradan bir 'film yapan şarkıcı' başarısızlığına düşmeden sağlam bir drama yapısıyla gelişiyor. Eminem'in oyunculuğu da çok başarılı.

Oynayanlar

Eminem Eminem Jimmy Smith
Kim Basinger Kim Basinger Staphanie Smith
Mekhi Phifer Mekhi Phifer David Porter
Brittany Murphy Brittany Murphy Alex
Evan Jones Evan Jones Cheddar Bob
Omar Benson Miller Omar Benson Miller Sol George
Eugene Byrd Eugene Byrd Wink
Taryn Manning Taryn Manning Janeane
Murat Prosçiler Murat Prosçiler Türkçe Seslendirme
Cenk Sözeri Cenk Sözeri Türkçe Seslendirme
Uğur Aslanoğlu Uğur Aslanoğlu Türkçe Seslendirme
Funda Oskay Funda Oskay Türkçe Seslendirme
Gökhan Akçakara Gökhan Akçakara Türkçe Seslendirme
Faruk Üstün Faruk Üstün Türkçe Seslendirme
Murat Keskinoğlu Murat Keskinoğlu Türkçe Seslendirme
Mehpare Özlük Mehpare Özlük Türkçe Seslendirme

Son Yorumlar (8)

ezgiikaradag avatar ezgiikaradag 15 Kasım 2013 20:49:21

10

Eminem her alanda kendini kanıtlamaya devam ediyor :))

emre84 avatar emre84 03 Mart 2009 18:27:03

8

Başarılı bir film ilginç ve etkileyici

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 14 Ekim 2008 22:45:10

10

eminem gerçek bir oyuncu olmamasına rağmen, gerçek bir oyuncuymuş gibi yansıttı oyunculuğu takdiri hakeden bir performans sergilemişti. bende eskiden çok büyük bir eminem hayranı olarak bir heyecanla beklediğim filmi hemen izlemiştim çok beğenmiştim, tabiki senaryosu daha iyi olabilirdi, çekildiği döneme göre iyi bir senaryoya sahip olduğunu ve kıyaslanan filmlere göre daha başarılı bulduğumu belirtmek istiyorum. eski popüleritesi kaybeden eminem yani marshall mathers, artık albüm çıkartmak yerine kendi kurduğu şirkette prodüktorlüğe soyunmuştur. bunun en büyük örneği 50 cent grubudur. çok ses getirmesine rağmen başarılı olduğunu söyleyemem. genede 2004 yada 2005 yılında rock in coke festivalinde konser canlı dinlediğim 50 cent gaza getiren bir müzik tarzı vardır. nede olsa zencilere has bir müzik tarzı olan rapi, rapin en başarılı beyaz rapçisi marshall mathers prodüktürlüğünde gerçekleştiriyorlar. eminem annesi ile olan sorunları oynadığı filmde ve yazdığı şarkılarında belirtmiştir. en çarpıcı örnek " cleaning out my closet " şarkısıdır. sevenlerin tarafından efsane bir kimliğine bürünen ve geri planda kalmayı tercih eden eminem artık silkenip bomba gibi bir albümle geri dönmesini istiyoruz. amerikan isyankar çocuğu eminem ve en az kendisi kadar isyankar olan marilyn manson ile araları son derece açık olduğu fakat daha sonra aralarında başarı nedeniyle the way şarkısında sahnede düet yapmışlıkları da vardır.eminem in açılımı em- Marshall  in- İçinde em- Mathersherkese teşekkürler, herkese saygılar, umarım kimse geçici olarak rap olsun, rock olsun, metal olsun, dinleyip özentisi olmaz, gerçek sevgi ve bağlılık ile dinlenen müzik ve sanatçılar asla unutulmaz.

f_ebru_b avatar f_ebru_b 21 Nisan 2008 21:35:04

8

ben çok beyenmiştim.eminem gerçekten iyiydi ve ibret vericiydi

capone avatar capone 28 Aralık 2007 20:05:12

8

ünlü beyaz rapşçi eminem in hayatını konu alan güzel bir film

emre84 avatar emre84 22 Ağustos 2007 04:52:08

8

Güzel bir film senaryosu daha iyi olabilirdi

Yandex.Metrica