Mahpus

Yorumlar

sinemaseverim avatar sinemaseverim 29 Kasım 2015 13:42:17

Halit Çapın'ın "Mahpus Kadınlar" adlı bir röportaj dizisinden hazırlanan senaryo, Şoray'ı Göreme yöresinden bir köylü kadın olarak karşımıza çıkarıyor. "Mahpus"ta Türkan Şoray'ı yeniden köylü rolünde seyrediyoruz.

lebkuchen avatar lebkuchen 27 Haziran 2015 01:13:45

10

Hakan Balamir,in Sinematografisinde ki,En iyi Filmlerinden birisidir diyebilecegimiz...Nejat Saydam,in Melodram filmlerin disinda,Türk Sinemasinin,o günkü Kosullari altinda,Farkli bir cizgisi olan ,Lürfi Akad sinemasinin Tadinda,Izledikce,Sonunu Tahm in edemeyeceginiz,sekilde hizli ilerleyen,Kurgusu ve Senaryosu ile..1973 Yilinda kazandigi Hakli Ödüller ile..Yesilcam adina,Kazanilmis cok iyi filmlerden biridir..Bakirci Ustasi,Salman ile Ona tutkun Ümmühan,in Tutkulu Ask Hikayesini anlatan,Oldukca duygusal.!..Dram ögelerini icinde barindiran film..Türkan Soray,adinada Yüz aki olmus bir filmdir.Vefa,yi Vefasizliga,Hayra,ve Hayrsizliga,Onur ve Durusa,Selam gönderen.Sadece oyillarda kalan,Onlarca Ümmühanlarin Icimizdeki Öyküsüdür..Mahpus.!..Izlemeyenler varsa Mutlaka Izlemeli....

sevda1979 avatar sevda1979 20 Haziran 2014 00:28:58

10

çok güzel dram dolu bir türkan şoray filmi hülya avşar ve ismet özhanın sevda ateşi filminin aynısı yani özentisi..

benimsinema avatar benimsinema 28 Kasım 2013 19:28:43

8

söze nerden baslamak gerekirki, hem filmin konusu hemde oyuncular harika, tabii filmin müzigi de cok etki birakiyor... kadin senin kan davan icin adamlari öldürsün, sen git baskayila evlen... kadin sonra seni vurmak icin yola ama halini görünce acir. .. büyüklük kadinda analikta olsa gerek...

t_rex avatar t_rex 26 Temmuz 2011 11:57:07

8

görüntü yönetmeni melih sertesen,  sıradışı, belkide bu yapmda türk sinema tarihinin en iyi  sinematografisini yaratmıştır müthiş kamera açılarıyla. muhakkak ödül almalıydı melih sertesen. keşke aynı performans ile "siyah gelinlik"in görünt ü yönetmeni olsaydı. acaba erdoğan enginden daha mı donanımlı melih sertesen.hobilerimden biride yeşilçamda kadraj sunumları.  

t_rex avatar t_rex 02 Mayıs 2011 12:00:05

8

TÜRKAN ŞORAY'a altın kozayı kazandıran film.TÜRKAN ŞORAY'ı yılın sanatçısı yapan film...Ecele kısılmış bir garip kadının dramı.Törelerin ölüme mahkum ettiği insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen çilesi.TÜRKAN ŞORAY aramızda yaşayan burcu burcu TÜRKİY E kokan, çile üstüne çile çeken, sevdimi seven ölesiye öldüresiye seven gerçek bir anadolu kadınını en duygusal oyunuyla sonsuzlaştırıyor.Dört duvar arasında karanlıklar içinde insanlar. Demir parmaklıklar arkasında soluk yüzler. Mutlulukları bir beyaz kağıdın titrek satırlarında bir damla gözyaşı. Mahpus;yaşayan ölüler.Mahpus;Umudunu yitirmişlere ağıt.Mahpus; TÜRKAN ŞORAY'ın, rejisör NEJAT SAYDAM'ın, fotoğraf dierektörü MELİH SERTESEN'in, senaryocu SAFA ÖNAL'ın, fon müzikçi YALÇIN TURAN'ın beraber çalışmalarının en güçlü eseri oldu. (alıntıdır) TÜRKAN ŞORAY....;  "O dünyanın en güzel kadını."  

Yandex.Metrica