Cevriyem

8,48

( 20 kişi yorum yaptı )

Cevriyem

Sinema Filmi

1978

Filmde, firar eden bir adam ile onu saklayan bir kadının aşk hikâyesi anlatılır. Cevriye, meyhanede çıkan bir kavga yüzünden polisten kaçmaktadır. Saklanmak için girdiği yerde tanımadığı bir adamla burun buruna gelir. Karşılaştığı kişi silahlı ve yaralıdır. Cevriye adamı evine götürerek tedavi eder. Yaralının cinayet ve hırsızlık ile suçlandığını öğrenir. Ancak onu polise ihbar etmez. Daha sonra isminin Ahmet olduğunu öğrendiği bu yabancı ile aralarında bir yakınlaşma başlar. Polisler Ahmet’i ararken ikili saklanmanın ve birlikte olmanın yolunu arar.

Künye

Yönetmen Memduh Ün
Senaryo
Yapımcı İrfan Ünal
Müzik Cahit Berkay
Görüntü Yönetmeni Kaya Ererez
Vizyona Giriş Tarihi 01 Kasım 1978
Süre 84 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler meyhane, şarkı, silah Daha Fazlası

Ekip

Kurgu İsmail Kalkan (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Erdoğan Kar (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Hasan Örnek (Renk Düzenleme)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Mühendisi)
Müzik ekibi Belkıs Özener (Şarkılar)

Firmalar

Akün Film (Yapım)
Yeni Stüdyo (Film Hazırlık)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)

Son Yorumlar (20)

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 31 Mart 2019 15:38:38

10

Türkan/Kadir İnanır çiftinin ne kadar filmi varsa hepsini oturup yeniden izledim. Selvi Boylum Al yazmalım ve Dönüş'ten sonra en sevdiğim Cevriyem oldu. (Sonrası Deprem- Dila Hanım- Devlerin Aşkı ve Bodrum Hakimi'ydi) Akıcı, gözünüzü kırpmadan izleye ceğiniz bir yapım Cevriyem. Filmde en etkileyen, senaryo dışında Türkan Şoray'ın m u h t e ş e m oyunculuğu ve Kadir İnanır'ın sıradışı karizması oldu.

Birüye 20 Temmuz 2018 09:28:38

4

Filmi hiç beğenmedim. Sıradan bir senaryosu var. İkili için izlenir.

performer avatar performer 05 Temmuz 2015 21:09:17

8

her yönetmenin senaryoyu dramatize ediş şekli farklıdır... deprem,selvi boylum al yazmalım ve devlerin aşkı, bu ikilinin farklı yönetmenlerle çalıştığı filmlerden bazıları.... bazı filmler var türkan şoray filmi denilince saymayı unuttuğumuz filmler, işte bu film onlardan biri, saymayı unutuyorsak demek diğer filmlerden farklı bir tarafı var demek... yinede herşeye rağmen güzel bir film. erol taş keşke bu filmdeki gibi komiser rollerinde oynasaymış çok başarılı oynamış. bir ara erol taş'ın türkan şoray ile olan diyaloglarını izlerken keşke komiser cemil, cevriye ye aşık olsa dedim içimden eminim çokta güzel olurdu.

benimsinema avatar benimsinema 14 Aralık 2014 16:40:34

8

ben en cok filmin hikayesini begenedim gercekten cok etkileyeci... sinemanin zor dönemleri... o yüzden emege gercenlere birkez daha tesekkür ederim....

kral_affetmez avatar kral_affetmez 07 Kasım 2013 16:16:40

Başyapit. Kadir inanır çok karizmatik. türkan şorayla oynadıkları bütün filmler içerisinde en çok sevdiğim filmdir cevriyem filmi.

aylinkucuk 14 Haziran 2013 21:25:03

10

aslında filmde kadir inanır bir devrimciyi canlandırcakmış ama sansür kurulundan geçemez diye senaryoda değişiklikler olmuş keşke ilk hali olsaydı çok daha güzel olurdu.tabi bu haliyle çok güzel kadir türkan ikilisinin yeşilçamdaki son filmleri.kadir inanır sakallı yaralı halilyle bile müthiş yakışıklı.

Yandex.Metrica